Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Kolory wokół nas

Kolory nadają sens i radość życia, są przeciwwagą dla szarości. Uwielbiamy się nimi otaczać, ponieważ wpływają pozytywnie na energię życiową, samopoczucie czy zdrowie. Zestaw tonacji najlepiej dopasować do własnych preferencji i potrzeb tak, aby oddawał w pełni nasze pragnienia i emocje. To podświadomość zazwyczaj skłania nas ku konkretnym barwnym wyborom. Tyczy się to zarówno przyrządzania pożywnych posiłków, jak i aranżacji domu. Te dwie pozornie niepowiązane kwestie mają ze sobą wiele wspólnego.

Latem możemy delektować się bogactwem smaków i barw. Tęcza na talerzu nie tylko wzmaga apetyt, lecz także poprawia nastrój. Podobnie jest z aranżacją domowej przestrzeni i wyborem odcienia farby. Najlepszą inspiracją są zasoby natury. Czerpiąc z ich kolorystyki, stworzymy ściany, które mienią się tysiącem wdzięcznych tonów, stymulujących prawidłowe funkcjonowanie człowieka.

Konkretne związki nadają żywności właściwy dla niej kolor, który jest wskazówką przy planowaniu zdrowego jadłospisu, dostosowanego do potrzeb organizmu. Artykuły spożywcze w tonacji zielonej uspokajają, wspomagają układ oddechowy i limfatyczny oraz serce, oczyszczają krew.

  • Żółte oddziałują zaś pozytywnie na pracę mózgu oraz wzmacniają wzrok.
  • Pomarańczowe pobudzają apetyt i aktywizują układ odpornościowy.
  • Czerwone mają właściwości regenerujące, dostarczają też pokaźną dawkę energii.
  • Fioletowe pomagają natomiast w skupieniu i wspierają czynności wątroby.

Różnorodna, zbilansowana i kolorowa dieta jest podstawą zdrowego stylu życia.

Dobre samopoczucie wywołamy nie tylko za pomocą jedzenia, lecz także odpowiedniego wystroju wnętrza. Kolekcja farb Śnieżka Barwy Natury, inspirowana przyrodą, oferuje bogatą kolorystykę, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród fioletowych, śliwkowo-jagodowych tonów na pewno przypadną nam do gustu "Płatki Hortensji" i "Górski Krokus". Wybór czerwieni jest również bardzo duży, ale szczególnie zachwyca "Malinowy Ogród" i "Bukiet Róż", które kojarzą się z pysznymi, słodkimi konfiturami. Pomarańcze, które cieszą oko, to marchewkowe "Gorące Lato" i "Zachodzące Słońce" w zabarwieniu niczym soczysty miąższ papai. W gronie żółcieni wyróżnia się szczególnie "Miodowe Lato" i "Słoneczny Blask", przywodzący na myśl dojrzewające w słońcu mirabelki. Zieleń tęczy dostarcza również dwie ciekawe propozycje: "Zieloną Herbatę" i "Wiatr Południa".

Nie obawiajmy się odważnych zestawień - im więcej barw na talerzu i w domu, tym lepiej. Otaczanie się właściwymi dla nas kolorami tęczy, wspomoże prawidłowe funkcjonowanie organizmu i wywoła dobry humor.

źródło i zdjęcie: Śnieżka

Dodano: 2014-06-06
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej