Jak sprawić, by Twoja kuchnia była niepowtarzalna?

Jak sprawić, by Twoja kuchnia była niepowtarzalna?

Polacy od jakiegoś czasu doceniają produkty dobrej jakości wytwarzane w Polsce w krótkich seriach. Trend ten jest widoczny na ulicach. Młodzi ludzie w bardzo przemyślany sposób dobierają stroje i dodatki. Obserwujemy go również w domach - coraz więcej osób szuka niepowtarzalnych dodatków, mebli lub czegoś, co spowoduje, że mieszkanie czy dom nabiorą oryginalnego i często zgodnego z naturą charakteru.

W ten sposób powstał pomysł na serię akcesoriów kuchennych "Weź mnie do kuchni”. Justyna Hankus, artystka i graficzka oraz Magdalena Zuberek, właścicielka butiku charm&chic stworzyły unikatową serię niebanalnych, luksusowych, tekstylnych dodatków do kuchni. Kuchnia niezmiennie pozostaje centralnym miejscem w domu i niezależnie od zastosowanego w niej stylu potrzebuje oryginalnych dodatków. Coraz częściej pozostaje także otwarta na salon, co dodatkowo wzmacnia potrzebę ciekawego doboru tych elementów.Makatki - polska tradycja

W Polsce niezwykłą popularnością cieszyły się kiedyś makatki. Były często wzorzyste i wielokolorowe, ale także jednolite, wyszywane pojedynczą nicią na jednobarwnym tle. Ozdobione ciekawymi napisami, np. "dobra gospodyni dom wesołym czyni" stanowiły niepowtarzalny klimat w kuchni. Pomysłodawczynie produktów "Weź mnie do kuchni” przez swoją serię warzywną chciały trochę nawiązać do tej tradycji. Ręcznik kuchenny, w założeniu użytkowy, może też wisieć na haczyku i stanowić piękny przedmiot. W ten sposób można ozdobić zarówno wnętrze minimalistyczna jak i bardzo tradycyjne. Z pewnością tego typu rzeczy mogą być udanymi prezentami i stanowić wspaniałą pamiątkę dla odwiedzających nasz kraj lub też tęskniących za polską kuchnią emigrantów.

Handmade in Poland

Produkty "Weź mnie do kuchni" zrobione są z najwyższej jakości materiału. Bawełniana tkanina została utkana w Polsce, w zakładzie o wieloletniej tradycji tkackiej, następnie rysunki Justyny Hankus, która zaprojektowała serię, zostały zdygitalizowane i przeniesione za pomocą druku reaktywnego na tkaninę. Tkanina po obróbce posiada wszelkie atesty potwierdzające nietoksyczność materiału. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii, rysunki na tkaninie są niezwykle barwne, kolorowe i zachowują strukturę rysunku ręcznego, dlatego świetnie nadaje się do użytku kuchennego.


W skład serii warzywnej, która jest dopiero początkiem współpracy Pań, wchodzą pomidor, dynia, por i brokuł. Dodatkową atrakcją są przepisy na pyszne zupy, wydrukowane wraz z warzywami. W ramach serii powstały ręczniki kuchenne, rękawice, eleganckie fartuchy, torby na zakupy oraz ozdobne deski decoupage i użytkowe deski do krojenia.

Ekspansja dodatków kuchennych

Kolejne serie dodatków kuchennych są już w realizacji. Nie możemy zdradzić wielu szczegółów, ale warto wspomnieć, że tematy przewodnie to dieta i słodycze. W planach są również obrusy. Autorki "Weź mnie do kuchni" planują wykorzystać obrazy artystki Justyny Hankus i przenieść je na tekstylia kuchenne, może nawet poduchy. Same nie do końca spełniają się w kuchni w roli gotujących pań domu, ale za to doskonale odnajdują się jako osoby poszukujące kreatywnych pomysłów do jej udekorowania.

Wszystkim zainteresowanym produktami "Weź mnie do kuchni" polecamy profil na Facebooku www.facebook.com/pages/Weź-mnie-do-kuchni/435267233242524?fref=ts. Lajkujcie i śledźcie nowości. Może jeden z ręczniczków kuchennych lub niebanalna deska do krojenia zagości właśnie w Twoim domu!


A dla tych, którzy szukają inspiracji na wykreowanie pięknego wnętrza polecamy profil www.facebook.com/CharmChicWarsaw.

źródło i zdjęcia: Charm&Chic