Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Balon.Lab edukuje na temat zanieczyszczenia powietrza


Blisko stu nauczycieli i lekarzy wzięło udział w szkoleniach na temat zanieczyszczenia powietrza w Polsce i jego wpływu na zdrowie człowieka. Szkolenia zorganizowane przez Stowarzyszenie Forum Rozwoju Efektywnej Energii były częścią kampanii Balon.Lab, która ma na celu budowanie świadomości społecznej w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie oraz czystych źródeł energii.

Piastów, Wieliczka, Łomża, Włocławek i Nowy Targ - w tych miastach odbyły się spotkania Balon.Lab. Wybór miejsc był przemyślany - wbrew utrwalonym opiniom silne zanieczyszczenie powietrza występuje nie tylko w dużych ośrodkach miejskich.

Liczymy na to, że po warsztatach nauczyciele i lekarze będą dzielić się pozyskaną wiedzą z uczniami i pacjentami, budując w ten sposób świadomość społeczną dotyczącą przyczyn powstawania smogu i jego negatywnego wpływu na zdrowie oraz kształtując postawy proekologiczne, mówi Natalia Rostkowska, rzecznik prasowy GASPOL SA, mecenasa Forum Rozwoju Efektywnej Energii.

Podczas warsztatów uczestnicy uzyskali wiedzę na temat źródeł zanieczyszczenia powietrza i sposobów na poprawę jego jakości dzięki czystym i efektywnym źródłom energii. O wpływie smogu na stan zdrowia, zwłaszcza osób cierpiących z powodu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc i alergii, opowiedzieli eksperci merytoryczni kampanii: dr hab. inż. Artur Badyda, profesor Politechniki Warszawskiej oraz płk dr n. med. Piotr Dąbrowiecki, specjalista chorób wewnętrznych i alergologii.

Problemowi zanieczyszczenia powietrza poświęca się coraz więcej uwagi nie bez powodu - wśród państw Unii Europejskiej, pod względem zanieczyszczenia powietrza, Polska wiedzie prym, ustępując miejsca jedynie Bułgarii. Jak wynika z raportu Jakość powietrza w Europie 2016 przygotowanego przez Europejską Agencję Ochrony Środowiska (EEA), w Polsce na choroby spowodowane złym stanem powietrza umiera rocznie prawie 50 tys. osób.

Ogólnopolski cykl szkoleń to pierwsza część aktywności, realizowanych w Polsce w ramach kampanii Balon.Lab.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.forumfree.pl.

źródło i zdjęcie: Forum Rozwoju Efektywnej Energii (FREE)

Dodano: 2017-06-02
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej