Zdaniem eksperta:
Jarosław Kwaśniak - Termalica, Bruk-Bet

Jak wznieść ścianę jednowarstwową z betonu komórkowego?

Odpowiada: Jarosław Kwaśniak - Termalica, Bruk-Bet

Beton komórkowy to materiał, który nieustannie cieszy się powodzeniem wśród polskich inwestorów. Bardzo dobre parametry termoizolacyjne, w połączeniu z przystępną ceną oraz relatywnie prostą obróbką, pozwalają wykorzystywać ten materiał do wznoszenia - nierzadko samodzielnie - ciepłych ścian jednowarstwowych. O czym warto wiedzieć przed przystąpieniem do prac?

czytaj dalej

Ściany zewnętrzne - z ociepleniem czy bez?

Odpowiada: Jarosław Kwaśniak - Termalica, Bruk-Bet

Podczas wybierania materiału murowego i technologii, w jakiej wzniesione zostaną ściany, powinniśmy uwzględnić trzy rzeczy: współczynnik przenikania ciepła "U" wybranych bloczków czy pustaków, całkowity koszt wybranych materiałów murowych wraz z materiałami docieplającymi oraz koszty i czas robocizny.

czytaj dalej

Jaki rodzaj ścian wybrać, by nasz dom był ciepły?

Odpowiada: Jarosław Kwaśniak - Termalica, Bruk-Bet

Jaki rodzaj ścian zapewni nam optymalną temperaturę w domu? Przyjrzyjmy się, jakie popularne rozwiązania służące wzniesieniu ciepłych murów możemy zastosować podczas budowy domu.

czytaj dalej

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>
Na wszystkie pytania związane z budową domu ekologicznego i energooszczędnego odpowiadają specjaliści z wiodących firm branży budowlanej.
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej