Inwestycja w ekologiczną architekturę - energooszczędne okna Schüco

Inwestycja w ekologiczną architekturę - energooszczędne okna Schüco

Rozpoczynając remont lub budowę domu warto najpierw zastanowić się, jak użyte materiały będą wpływać na wydatki związane z jego eksploatacją, a także jak będzie on oddziaływał na środowisko naturalne. Wszędzie tam, gdzie architektura dąży do harmonii z naturą najbardziej racjonalny wybór stanowią energooszczędne okna Schüco Corona SI 82.

Dużą część życia spędzamy we własnym domu, który stanowi odzwierciedlenie naszych poglądów i upodobań. Warto, by jego charakter i forma reprezentowały szacunek do natury oraz poczucie odpowiedzialności za przyszłość planety. Budynek przyjazny ekologicznie przynosi korzyść także swoim właścicielom, którzy mogą cieszyć się życiem w zdrowym i komfortowym mieszkaniu. Świadomi inwestorzy indywidualni sięgają po nowoczesne, zrównoważone produkty i technologie budowlane, które zmieniają sposób myślenia o planowaniu budynku.

Ekologiczne rozwiązanie nie musi być drogie

Centralnym elementem zarządzania energią w budynku stała się elewacja, której funkcja nie kończy się już tylko na reprezentacyjnym wyglądzie. W zależności od standardu zastosowana stolarka otworowa może przyczyniać się do znacznych oszczędności lub strat ciepła. Wbrew pozorom ekologiczne technologie nie muszą być drogie.

System Schüco Corona SI 82 to starannie przemyślane rozwiązanie dla budownictwa energooszczędnego cechujące się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Rama profilu z sześcioma zamkniętymi komorami powietrznymi pozwoliła na uzyskanie bardzo dobrej ochrony cieplnej, bez kosztownych rozwiązań konstrukcyjnych. Doskonały współczynnik izolacyjności termicznej na poziomie Uw=1,0 W/m2K (przy zastosowaniu standardowej szyby zespolonej Ug=1,1 W/m2K) spełnia wymagania budownictwa energooszczędnego a nawet pasywnego. Wartość tę można dodatkowo obniżyć do Uw=0,8 W/m2K stosując potrójne oszklenie.

Wymiana starej stolarki okiennej na energooszczędne okna Schüco Corona SI 82 o współczynniku Uw=1,0 W/m2K pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie budynku na nieodnawialną energię o 19-20%. Zastosowanie oszkleń potrójnych ma wpływ na dalszą poprawę bilansu energetycznego. Niższe zużycie energii przekłada się na obniżenie rachunków za ogrzewanie a także, w skali globalnej, na oszczędność topniejących paliw kopalnych, takich jak gaz, ropa naftowa czy węgiel kamienny.

Obliczono, że przy zastosowaniu tego systemu ze standardowym oszkleniem w budynku o powierzchni 180 m2 można zmniejszyć roczne zużycie oleju opałowego o 660 litrów oraz emisję CO2 do atmosfery o około 1 050 m3. To wręcz nieoceniony wkład w ochronę środowiska naturalnego. Ponadto brak spienionych wypełnień w profilach umożliwia pełny odzysk materiałów stosowanych do ich produkcji. Okna PCV z tej serii nie zawierają szkodliwego dla zdrowia kadmu oraz ołowiu, gwarantując zdrowy mikroklimat w pomieszczeniach.

Komfortowy klimat we własnym domu

Ekologiczna architektura jest nie tylko racjonalnym ekonomicznie wyborem, lecz także sposobem na stworzenie komfortowego klimatu we własnym domu. Termoizolowane profile okienne Schüco Corona SI 82 z trzema niezależnymi poziomami uszczelnień w niezawodny sposób odgradzają wnętrze budynku od zewnętrznych czynników atmosferycznych i hałasu. Ze względu na optymalną szczelność zapobiegają występowaniu przeciągów, zaś głębokie osadzenie ramki w profilu uniemożliwia powstawanie wody kondensacyjnej. Temperatura wewnętrznej powierzchni ramy nie spada odczuwalnie poniżej pokojowej, nawet podczas silnych mrozów.

Wąska szerokość czołowa profilu Schüco Corona SI 82 (120 mm, ościeżnicy wraz ze skrzydłem) wpływa na zwiększenie powierzchni oszklenia dając szeroki dostęp naturalnego światła, niezbędnego do zapewnienia mieszkańcom domu dobrego samopoczucia. Ze względu na doskonałe parametry cieplne systemu możliwa jest produkcja okien większych nawet o 30% przy zachowaniu właściwości termoizolacyjnych dla standardowych okien pięciokomorowych (Uw=1,4 W/m2K). Tak wykonane okna zapewniają niemal nieskrępowany widok na zewnątrz pozwalając cieszyć się pięknem otoczenia domu. System umożliwia przy tym zastosowanie wszystkich rodzajów rolet oraz zintegrowanej ochrony przed insektami.

Przy wszystkich swoich cechach funkcjonalnych, energooszczędne okna wyprodukowane w systemie Schüco Corona SI 82 pozwalają na swobodne planowanie strony architektonicznej budynku, zgodnie z obowiązującymi trendami i życzeniem inwestora. Ponadczasowe wzornictwo profili z tej serii daje możliwość uzyskania imponującego efektu nowoczesnej architektury lub dostosowania nowych okien do istniejącej stylistyki budynku. Szeroka gama folii w wielu kolorach i strukturach, także imitujących paletę RAL lub różne gatunki drewna, pozwala na kreowanie oryginalnego wyglądu elewacji i wnętrza budynku.

źródło i zdjęcia: www.schueco.pl