Ciepłe prefabrykowane ściany dla domów modułowych

Ciepłe prefabrykowane ściany dla domów modułowych

Ultra-Thermo-Mega-Wand to nowy typ prefabrykowanej ściany dla domów modułowych firmy Wolf System. Ściana wyróżnia się wytrzymałą i mocną konstrukcją oraz dobrą izolacyjnością termiczną, dlatego dzięki temu stanowi solidną, ciepłą i odporną na czynniki zewnętrzne konstrukcję, na której możemy oprzeć nasz dom.

Firma Wolf System stworzyła ściany zewnętrzne Ultra-Thermo-Mega-Wand, którym niestraszne mrozy, śnieg i deszcz. Ściany te nie tylko są bardzo trwałe i odporne, ale także poszczycić się mogą współczynnikiem przenikalności cieplnej U na poziomie 0,14 W/m2K. Oznacza to, że straty ciepła przez ścianę zostały zmniejszone do minimum, dzięki czemu dom spełnia wymogi budownictwa energooszczędnego.

Warto zaznaczyć, że ściany firmy Wolf System prefabrykowane są w halach produkcyjnych, dzięki czemu na plac budowy dostarczane są w całości, co skraca czas ich montażu, a także zabezpiecza je przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Prefabrykowana ściana zewnętrzna Ultra-Thermo-Mega-Wand to mocna i wytrzymała przegroda o grubości 345 mm w konstrukcji szkieletowej. Najbardziej wewnętrzną część stanowi płyta kartonowo-gipsowa o grubości 12,5 mm. Jest ona montowana w hali na prefabrykacie ściany, a następnie - już na placu budowy - płyty zostają połączone, wzmacniane siatką włókienną i szpachlowane, po czym całość jest szlifowana i malowana lub tapetowana według uznania domowników i wystroju pomieszczenia.

Kolejne warstwy ściany Ultra-Thermo-Mega-Wand stanowią: płyta izolacyjna drewnopodobna, 160 mm płyta wiórowa, folia paraizolacyjna oraz konstrukcja drewniana, która pełni rolę szkieletu ryglowo-słupowego. Obszar powstały wewnątrz konstrukcji szkieletowej wypełniony jest wełną mineralną grubości 160 mm, zapewniającą doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Do zewnętrznej części konstrukcji drewnianej przylega płyta wiórowa wodoodporna V100, będąca integralnym elementem struktury prefabrykatu, następnie zaś pojawia się warstwa kleju, na który mocowane są ośmiocentymetrowe płyty styropianowe, a także siatka z włókna szklanego. Najbardziej zewnętrzna część Ultra-Thermo-Mega-Wand pokryta jest podkładem tynkarskim oraz akrylowym tynkiem zewnętrznym. Ten ostatni nanoszony jest już na placu budowy, po uprzednim uzupełnieniu i szpachlowaniu łączeń ścian prefabrykowanych.


Ściany zewnętrzne Ultra-Thermo-Mega-Wand to sposób na cichy i ciepły dom. Warto więc zdecydować się właśnie na tę propozycję podczas wyboru i budowy wymarzonego, ekologicznego domu modułowego.

źródło i zdjęcia: Wolf System