FRONTROCK MAX E - specjalista do ociepleń ścian zewnętrznych w technologii ETICS

FRONTROCK MAX E - specjalista do ociepleń ścian zewnętrznych w technologii ETICS

Ściany zewnętrzne w domach chronią mieszkańców nie tylko przed zimnem, czy upałem w czasie lata. Jeżeli wybierzemy odpowiednie materiały budowlane będą one także barierą przed hałasem oraz poprawią bezpieczeństwo pożarowe całego budynku. Ocieplenie wykonane za pomocą dwugęstościowych płyt z wełny skalnej FRONTROCK MAX E, firmy ROCKWOOL, zapewnia komfort termiczny i zdrowy mikroklimat w domu przez cały rok.

FRONTROCK MAX E to dwugęstościowa płyta ze skalnej wełny skalnej do izolacji ścian zewnętrznych w bezspoinowych systemach ociepleń (ETICS). Warstwa zewnętrzna płyty wykonana jest z twardej wełny o dużej gęstości, dzięki czemu stanowi ona stabilne podłoże dla mocowania mechanicznego, zaprawy zbrojącej i tynku. Dzięki tej gęstości płyty zachowują także swoją stabilność wymiarową przez długie lata, dzięki czemu zachowana jest ciągłość izolacji. Natomiast wewnętrzna warstwa płyty wykonana jest z wełny skalnej o mniejszej gęstości - znacznie łatwiej dopasować ją do nierównej ściany oraz zminimalizować występowanie liniowych mostków termicznych. Izolacja wykonana za pomocą dwugęstościowych płyt ROCKWOOL skutecznie chroni budynek przed utratą ciepła.

Płyty FRONTROCK MAX E idealnie nadają się do izolacji ścian zewnętrznych różnego typu: murowanych, monolitycznych i prefabrykowanych i są stosowane jako element systemu ECOROCK FF. System ECOROCK FF to bezspoinowy system ociepleń stosowany w metodzie lekkiej mokrej. W ramach ECOROCK FF dostępne są tynki silikatowe i silikonowe barwione w masie oraz mineralne, nadające się do malowania, w strukturach typu baranek lub drapany, a także wszelkie zaprawy, podkłady i grunty. W systemie ECOROCK FF dostępna jest bogata paleta barw tynków i farb - ECOROCK COLOR SYSTEM.

FRONTROCK MAX E - informacje techniczne

  • Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła: λD = 0,036 W/mK
  • Klasa reakcji na ogień: A1 wyrób
  • Deklaracja Właściwości Użytkowych: RW-PL-G-0222-I
  • Norma: EN 13162:2012
  • Certyfikat Zgodności CE: 1390-CPR-0255/10/P, 1390-CPR-0256/10/P
  • Atest higieniczny: HK/B/0439/01/2011
  • Wymiary: długość: 1000 mm, szerokość: 600 mm

źródło i zdjęcie: ROCKWOOL

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT