Czym można wykańczać mury z betonu komórkowego?

Czym można wykańczać mury z betonu komórkowego?

Zacznijmy od tego, że podłoże z bloczków z betonu komórkowego jest podłożem typowym i nie ma konieczności stosowania do niego specjalnych rozwiązań czy zabiegów.Ściana wykonana z betonu komórkowego z uwagi na swój mineralny charakter, dobrze "współpracuje" z każdym rodzajem tynku, aczkolwiek najkorzystniejsze są tynki mineralne. Jakich jednak tynków się nie poleca?

Z uwagi na zjawisko dyfuzji pary wodnej przez ścianę (paroprzepuszczalności), nie poleca się stosowania na mury z betonu komórkowego tynków na bazie żywic akrylowych. Chyba, że ściana jest już zaizolowana warstwą o dużym oporze dyfuzyjnym, czyli styropianem. Wtedy rodzaj tynku zewnętrznego nie ma znaczenia.

Dużą zaletą betonu komórkowego jest to, że bloczki mają idealne wymiary (tolerancja wymiaru szerokości ± 1,5 mm), więc ściany z nich zbudowane stanowią dobre podłoże pod wszelkie warstwy wykończeniowe. Z kolei równa powierzchnia ściany pozwala stosować pocienione tynki i nie wymaga wyrównywania zaprawą tynkarską.
Aplikacja tynku na ścianie z betonu komórkowego jest standardowo poprzedzana zaimpregnowaniem podłoża impregnatem odpowiednim do rodzaju wybranego tynku.

źródło: H+H

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT