Wykańczasz dom? Sięgnij po zielone rozwiązanie

Wykańczasz dom? Sięgnij po zielone rozwiązanie

Ekologia - dbałość o środowisko i życie z nim w zgodzie - mają dla nas coraz większe znaczenie. Dlatego budując i remontując nasze mieszkania i domy sięgamy po materiały sprawdzone i przyjazne - zarówno nam, jak i naturze. Wyborem przyszłości są płyty drewnopochodne Livingboard Pfleiderer, które produkowane są bez użycia formaldehydu, z drewna pochodzącego z obszarów objętych odpowiedzialną gospodarką leśną.

Stres, ciągły pośpiech, wysoko przetworzone jedzenie i kontakt ze szkodliwą chemią - współczesny świat dostarcza nam wielu elementów, które w negatywny sposób wpływają na nasze zdrowie. By przeciwdziałać ich szkodliwemu działaniu, szukamy rozwiązań przyjaznych nam i środowisku. Chcemy otaczać się produktami naturalnymi, które pozwolą nam żyć w harmonii z otaczającą nas przyrodą. Ma to szczególne znaczenie w przypadku miejsc i rzeczy nam najbliższych - naszych mieszkań i domów. Podczas ich budowy i wykończenia warto zdecydować się na produkty, które zapewnią nam bezpieczeństwo i komfort. Takim elementem są przeznaczone dla "zielonego budownictwa" płyty budowlane LivingBoard proponowane przez Pfleiderer.

LivingBoard to połączenie innowacyjnej technologii i właściwości ekologicznych. Płyta ta została wykonana w 90% z drewna świerkowego, charakteryzującego się naturalnie niską emisją związków lotnych, przy użyciu wolnego od formaldehydu kleju PU. Zawartość formaldehydu w tej płycie jest niższa o 70% w stosunku do płyty klasy E1 uznawanych za przyjazne ludziom i środowisku! Dzięki temu, LivingBoard spełnia wszelkie wymagania stawiane zarówno wobec nowoczesnej płyty budowlanej wysokiej jakości, jak i wobec ekologicznego materiału rekomendowanego do zapewnienia zdrowego mieszkania. Wykorzystywane do jej produkcji drewno - produkty uboczne z tartaków i drewno z trzebieży - pochodzi z obszarów objętych odpowiedzialną gospodarką leśną, co potwierdzają certyfikaty FSC lub PEFC.

Zalety płyt budowlanych LivingBoard firmy Pfleiderer

Obok proekologicznych rozwiązań LivingBoard, charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na zginanie we wszystkich kierunkach i zapewnia dobrą izolację akustyczną. Posiada jednakowe właściwości wzdłuż i w poprzek, co przekłada się na optymalne wykorzystanie materiału. Zapewnia wysoką odporność na działanie wilgoci - pęcznieje widocznie mniej niż standardowa płyta OSB - o ok. 33%. Jak pokazują badania, dzięki zastosowaniu specjalnych połączeń PU LivingBoard jest też odporna na rozwój pleśni.

Niezwykle istotne jest również to, że płyta ta ma niską szybkość wypalania, która zapewnia większe bezpieczeństwo w przypadku pożarów. Możliwe jest to dzięki jednolitej budowie i równomiernie wysokiej gęstości objętościowej.

Płyty LivingBoard - zastosowanie

Płyta LivingBoard dostępna jest w różnych klasach jakości i wielu opcjach (m.in. z frezami pióro-wpust - nawet w opcji czterostronnego pióro-wpustu; z mikrowiórem do zastosowań w warunkach wilgotnych; z powierzchnią ochronną Face Contiprotect, chroniącą przed deszczem na otwartych robotach budowlanych), co pozwala dopasować ją do konkretnych funkcji. Zastosowanie znajduje zarówno w obiektach prywatnych, jak i publicznych - szkołach, biurach, hotelach...

Wykorzystywana jest przy tworzeniu wewnętrznego i zewnętrznego poszycia dachu, jako obudowa stropów i ścian, a także konstrukcje podłogowe. Dzięki gładkiej powierzchni świetnie nadaje się pod wykończenie wnętrz oraz oklejania folią czy laminatami HPL. To idealny wybór w przypadku zabudowy wnętrz i prac wykończeniowych.

źródło i zdjęcie: Pfleiderer