Ciepła woda z pompą powietrze/woda

Ciepła woda z pompą powietrze/woda

Inwestorzy przed wyborem konkretnej technologii służącej im do produkcji ciepłej wody użytkowej mają liczne, bardzo konkretne pytania, związane z zakupem i użytkowaniem pomp ciepła. Zobacz, jakie wśród nich najczęściej się powtarzają.
  • Jaka technologia jest najbardziej opłacalna (czyli: najtańsza)?
  • Czy są to skomplikowane w obsłudze i angażujące czas rozwiązania?
  • Czy można je stosować w nowych oraz starych budynkach?
  • Jakie są ich ograniczenia technologiczne?
  • Czy są szkodliwe dla zdrowia domowników i środowiska (czyli: hałaśliwe, wytwarzające nieprzyjemne zapachy, wytwarzające szkodliwe związki)?
  • Czy poradzą sobie z tak zaawansowaną technologią?

Po pierwsze - oszczędność energii elektrycznej w porównaniu do tradycyjnych podgrzewaczy wody. Pompy ciepła powietrze/woda znacząco obniżą koszty zużycia prądu. Przyjmuje się, że średniej jakości pompa powietrze/woda, w porównaniu do typowego podgrzewacza wody, to oszczędności rzędu ok. 60%. Jeżeli jednak sięgniemy po urządzenia ARISTON z gamy NUOS korzyści wyniosą nawet do 75%! Takie obniżenie wydatków na prąd pobierany do podgrzewania c.w.u. z pewnością szybko zostanie dostrzeżone przez inwestora.

Po drugie - odpowiednio niskie koszty instalacji. Pompy ciepła powietrze/woda to bardzo nowoczesne technologicznie urządzenia, wykorzystujące cykl termodynamiczny, dzięki któremu poprzez zasysanie powietrza podgrzewana jest woda znajdująca się w zbiorniku. Pomimo zastosowania w nich wysoko zaawansowanych rozwiązań, są one dosyć proste w instalacji i obsłudze. Z powodzeniem więc można je stosować podczas modernizowania starych rozwiązań grzewczych.

Po trzecie - świetnie nadają się do montażu w każdym budynku - bez znaczenia jaką ma bryłę, jak jest ustawiony względem słońca oraz jak ukształtowane i pod jakim kątem nachylone są połacie dachu. Są to natomiast bardzo istotne sprawy w przypadku stosowania kolektorów słonecznych, ponieważ opłacalność tej technologii, przy połaciach skierowanych na wschód i na zachód, jest praktycznie żadna. Podgrzewacze wody z pompą ciepła typu powietrze/woda z gamy NUOS są zatem idealną propozycją w momencie gdy inwestor chciałby zastosować ekologiczne rozwiązanie w swoim domu, bez sprawdzania czy budynek spełnia wszystkie skomplikowane wymagania architektoniczne.

Po czwarte - podgrzewacz wody z pompą ciepła NUOS posiada wiele dodatkowych zalet, które są znaczące dla inwestora, gdyż pozwalają utrzymać właściwy mikroklimat wewnątrz domu. Jest to możliwe dzięki temu, że podczas pracy urządzenia powstają również "dodatkowe efekty pozytywne", zwiększające komfort życia. Dzieje się tak np. w przypadku urządzeń w wersji zintegrowanej typu monoblok (np. NUOS EVO 80,110 oraz NUOS 80,100,120), które pobierają powietrze z pomieszczenia i po odzyskaniu z niego ciepła wyrzucają je na zewnątrz budynku poprzez kanały wentylacyjne. Do pomieszczeń napływa zatem świeże powietrze, a w budynku panuje odpowiedni mikroklimat.

Idealnym przykładem tego typu urządzeń są pompy ciepła typu powietrze/woda z gamy NUOS. To bardzo nowoczesne urządzenia do podgrzewania ciepłej wody użytkowej o wysokiej efektywności energetycznej oraz mające wiele dodatkowych walorów korzystnie wpływających na codzienne życie mieszkańców. Istotnym elementem jest ich pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Pompy ciepła ARISTON to również łatwiejsza i szybsza (więc tańsza) instalacja w porównaniu do kolektorów, nieskomplikowana obsługa oraz bezawaryjna praca.

źródło i zdjęcie: Ariston