Komfort i zdrowy klimat dzięki centrali energetycznej Zehnder ComfoBox

Komfort i zdrowy klimat dzięki centrali energetycznej Zehnder ComfoBox

Jak dowodzą badania, ponad 70% czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych. I właśnie dlatego, świeże powietrze jest tak istotne dla naszego dobrego samopoczucia i zdrowia. Jak zatem, w sposób oszczędny, zatroszczyć się o o zdrowy klimat w swoim domu?

Klimat domu to nastrój, atmosfera, specyfika, to wszystko, co sprawia, że czujemy się w nim dobrze i bezpiecznie. Warto jednak zadać sobie pytanie: Czym oddychamy? Zasługujemy na pełny komfort w naszym otoczeniu i zdrowy klimat. Nie znaczy to generowania dodatkowych kosztów, wręcz przeciwnie - ma być oszczędnie! Czy to możliwe? Oczywiście!

Zehnder ComfoBox to urządzenie, które sprawia, że żyjesz w optymalnych warunkach, w odpowiedniej temperaturze otoczenia, a także oddychasz nawilżonym i świeżym powietrzem przez cały rok. Zehnder ComfoBox dba o optymalne ogrzewanie, chłodzenie, wentylację i podgrzewanie wody. Centrala wykorzystuje odnawialne źródła energii, dzięki czemu jest bardzo wydajna, a także innowacyjna.

Nie możemy także nie wspomnieć o rzeczy szalenie istotnej, a mianowicie o nowoczesnym i ponadczasowym designie, a także niewielkich rozmiarach. Podstawa urządzenia ma zaledwie 0,5m! Jest to zatem produkt kompaktowy i niezmiernie estetyczny.{logo}

Warto być Eko

Współczesny świat zmusza do zdroworozsądkowego podejścia i myślenia nie tylko o sobie, ale także o środowisku. Centrala energetyczna Zehnder ComfoBox pozwala nam zatroszczyć się zarówno o nas samych jak i otoczenie jak najmniejszym nakładem pracy, czasu i kosztów. Szwajcarska precyzja i zaawansowana technologia umożliwiająca rozsądne korzystanie z odnawialnych źródeł energii, pozwalająca obniżyć zużycie paliwa węglowego i tym samym emisję CO2.

Co istotne także, dzięki Zehnder ComfoBox możesz prawdziwie cieszyć się korzyściami, jakie daje szczelna izolacja budynku. Wentylacja opierająca się na ciągłym mechanicznym odzysku ciepła nie pozwala na straty energii, a jednocześnie odprowadza wilgoć i zapobiega powstawaniu pleśni. Warto o tym pamiętać, nie chcąc nieruchomość straciła na wartości (a nawet zyskała) i myśląc np. o ponownej jej sprzedaży na rynku wtórnym.

Zehnder ComfoBox dostarcza świeże powietrze nieprzerwanie, redukuje straty ciepła przez wentylację, chroni przed hałasem i zanieczyszczeniami. Dzięki temu mamy lepszą koncentrację i jesteśmy bardziej efektywni, nie wspominając o zdrowi i higienie codziennego życia.

Zehnder ComfoBox- łatwość i prostota obsługi

Wydawać by się mogło, że Zehnder ComfoBox to skomplikowany kombajn technologiczny. Nic bardziej mylnego. Najistotniejszą jego cechą jest prostota działania i właściwie bezobsługowość. Wszystko po to, by zapewnić najwyższy komfort, przy jak najmniejszym zaangażowaniu. Wszelkie niezbędne elementy, takie jak: ciśnieniowe naczynia zbiorcze dla obiegu CO i solanki, energooszczędne, elektronicznie sterowane pompy, zawory trójdrogowe, czujniki temperatur, automatyka i sterownie, zostały wcześniej zintegrowane z centralą, więc nie wymaga ona żadnych dodatkowych prac związanych z montażem. Sama konserwacja urządzenia ComfoBox ogranicza się jedynie do wymiany filtrów centrali wentylacyjnej co pół roku. Jest to uzależnione od obciążenia centrali zanieczyszczeniami. Zasada funkcjonowania urządzenia jest prosta i efektywna.

Poprzez czerpnię zewnętrzną świeże powietrze dostaje się do systemu. Opcjonalnie można zastosować gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L, który wykorzystuje energię geotermalną i umożliwia podniesienie lub obniżenie temperatury powietrza czerpanego  z zewnątrz do budynku. Jednostka wentylacyjna w centrali Zehnder ComfoBox odzyskuje do 95% energii z odprowadzanego powietrza i przekazuje ją do powietrza doprowadzanego.

Centrala Zehnder ComfoBox to wynik wieloletniego procesu rozwoju, optymalizacji i udoskonalania. Decydując się na to rozwiązanie otrzymujesz w pełni satysfakcjonujący - zarówno pod względem estetycznym, jak i technicznym - produkt dla swojego domu, ale przede wszystkim komfort życia dla siebie i swoich bliskich.

źródło i zdjęcie: Zehnder