Czyste panele słoneczne

Czyste panele słoneczne

Zalegający brud może zmniejszyć wydajność energetyczną paneli słonecznych nawet  o 20%. Kärcher wprowadził na rynek specjalny system szczotek iSolar. System ten podpina się do urządzenia wysokociśnieniowego i za pomocą niego przeprowadza się gruntowe czyszczenie paneli słonecznych.

Jak działa i co wchodzi w skład systemu iSolar do czyszczenia paneli słonecznych?

Na system składają się dwie obrotowe szczotki i lanca teleskopowa. Zestaw szczotek jest w stanie wyczyścić nawet do 1500 m² powierzchni paneli słonecznych. Szczotki wykonane są ze specjalnego nylonowego włosia i obracają się w przeciwnych kierunkach. Zamocowane są na rozkładanej teleskopowej lancy do długości 14 m. Lanca wykonana jest z kompozytu węglowego dzięki czemu jest lekka i stabilna. Przepływ wody może być kontrolowany za pomocą zaworu kulowego na lancy. Wszystkie elementy łączące są wykonane z odpornych na korozję mosiądzu i stali nierdzewnej.

Środek do czyszczenia paneli słonecznych

Idealnym uzupełnieniem szczotki jest środek RM 99 do paneli słonecznych. Środek czyszczący wysycha nie pozostawiając smug ani wapiennego osadu dzięki substancjom zmiękczającym wodę. RM 99 jest środkiem biodegradowalnym i bezpiecznym dla środowiska. System iSolar może być wykorzystywany z każdym profesjonalnym urządzeniem ciśnieniowym, charakteryzującym się wydatkiem wody na poziomie co najmniej 700 l na godzinę.

źródło i zdjęcie: www.karcher.pl