Stacja zmiękczająca "Niebieskie Źródła". Zadbaj o własną wodę!

Stacja zmiękczająca "Niebieskie Źródła". Zadbaj o własną wodę!

Praktycznie bezobsługowe, bezawaryjne i doskonale zmiękczające wodę, której używamy na co dzień. To zdecydowanie największe zalety stacji zmiękczających "Niebieskie Źródła" firmy UST-M. Od niedawna produkty te wyróżniają się jeszcze jedną przydatną cechą. Głowica urządzenia, służąca do jego programowania, została wyposażona w polskie menu.

Elektroniczna, czasowo-objętościowa głowica "Niebieskich Źródeł" jest niezwykle intuicyjna w obsłudze. Wyposażona została w by-pass, który pozwala na swobodny montaż i demontaż. To właśnie ona odpowiada za proces regeneracji specjalnego złoża zmiękczającego wodę - żywicy jonowymiennej. Dzięki menu w języku polskim jej zaprogramowanie nie sprawi najmniejszego problemu montażystom, serwisantom i użytkownikom.

Głowica, która ułatwia uzdatnianie

Zmiękczacze kompaktowe "Niebieskie Źródła" dedykowane są właścicielom nieruchomości, którzy borykają się z problemem nadmiernej twardości wody. Urządzenie instaluje się w pomieszczeniu, w którym znajduje się główny zawór wody - najczęściej w piwnicy albo w kotłowni. Uzdatnia ono wodę w całym budynku. Za proces ten odpowiada specjalne złoże - żywica jonowymienna, które zamienia jony wapnia i magnezu na jony sodu. Co najważniejsze, podlega ona procesowi automatycznej regeneracji. Wystarczy raz w miesiącu wsypać do obudowy zmiękczacza specjalne tabletki soli, a żywica odzyska swoje uzdatniające właściwości. Dzięki głowicy czasowo-objętościowej istnieje możliwość zaprogramowania urządzenia tak, aby jak najlepiej dostosować jego pracę do indywidualnych potrzeb właściciela. Jeśli użytkownicy zużywają wodę w sposób równomierny, wskazana jest regeneracja objętościowa. Regeneracja czasowa będzie optymalna w przypadku, kiedy zużycie wody ma charakter nieregularny, np. w domku letniskowym. Co ważne, nowoczesna technologia zastosowana przy produkcji głowic sprawia, że domownicy mają dostęp do wody także podczas regeneracji złoża.

Warto mieć miękką wodę

Zmiękczacz kompaktowy "Niebieskie Źródła" zalecany jest szczególnie wtedy, kiedy woda, której używamy na co dzień jest twarda lub bardzo twarda. Może ona zniszczyć kocioł CO, którego naprawa lub wymiana jest droga i czasochłonna. Ma ona także negatywny wpływ na instalacje sanitarne, może również przyczynić się do szybkiego zniszczenia pralki, zmywarki i innego sprzętu AGD. Zmiękczanie wody zapobiegnie tym nieprzyjemnym skutkom, podniesie jakość naszego życia na co dzień. Miękka woda nie wysusza skóry i włosów, nie zostawia białych nalotów na naczyniach i armaturze kuchennej oraz łazienkowej. Sprawia także, że podnosi się wydajność detergentów, co bezpośrednio przekłada się na ograniczenie wydatków w domowym budżecie.

źródło i zdjęcia: UST-M