Prosty sposób na poprawę jakości wody

Prosty sposób na poprawę jakości wody

Skład chemiczny wody kranowej ma ogromny wpływ na życie mieszkańców. Jeżeli posiadamy twardą wodę, zanieczyszczoną mechanicznie lub ze zbyt dużą ilością związków chemicznych, konsekwencjami tego stanu rzeczy będzie krótsza żywotność sprzętu AGD, a nawet nieprzyjemny smak oraz zapach przygotowywanych potraw. Jak więc poprawić jej jakość?

Korpus narurowy pomoże

Jednym z prostych rozwiązań na poprawę jakości wody są korpusy narurowe. To proste w instalacji urządzenie, które montuje się bezpośrednio na rurze doprowadzającej wodę do domu. W przypadku wystąpienia w wodzie zanieczyszczeń, stosuje się korpusy, w których umieszcza się odpowiedni wkład filtrujący. Zanieczyszczenia mechaniczne o wielkości powyżej 1 mikrometra skutecznie usunie wkład sznurkowy lub piankowy. W domu wolno stojącym, w zależności od potrzeb możemy też zainstalować większą liczbę korpusów. W celu usunięcia chloru, jego pochodnych i substancji organicznych stosuje się wkłady z węglem aktywnym, który znacząco wpływa na poprawę jakości wody oraz jej smak i zapach.

Jak wybrać korpus narurowy?

Kupując korpus narurowy powinniśmy wybrać najbardziej wytrzymały, który posłuży nam przez lata. Unikniemy w ten sposób awarii instalacji wodnej. Na rynku korpusów zasługującą na uwagę jest grupa produktów "WFW" rodzimego producenta, firmy UST-M. Są to popularne, zaawansowane technologicznie korpusy wybierane najczęściej na potrzeby gospodarstw domowych. Mogą stanowić obudowę filtra narurowego, a także wchodzić w skład systemów podzlewozmywakowych, np. odwróconej osmozy. Najnowszą propozycją firmy z tej solidnej gamy produktów jest korpus narurowy "EMI". To bardzo wytrzymałe urządzenie wyróżnia nowoczesna głowica, która wyposażona jest w odpowietrznik, mosiężną wtopkę, zabezpieczenie przed zbyt mocnym dokręceniem oraz podwójny oring. Nowym elementem jest strzałka wskazująca kierunek przepływu wody - pomaga we właściwym montażu filtra. Przepływ wody w głowicy został zwiększony, dzięki temu jest bardziej wydajny. Dostępne są różne wersje kolorystyczne korpusu: przezroczysty - który pozwala na wizualną ocenę zanieczyszczenia wkładu, biały oraz niebieski.

Jeżeli oczekujemy bardzo wysokiej wydajności instalacji - powinniśmy wybrać urządzenie dostosowane do naszych potrzeb. Rozwiązaniem mogą być tutaj korpusy "BigBlue". Zwiększone gabaryty oraz przyłącza pozwalają uzdatnić większą ilość wody w porównaniu do standardowych korpusów narurowych. Korpusy "Big Blue" z powodzeniem stosowane w przemyśle, więc bez trudu poradzą sobie z uzdatnieniem wody w największych domach jednorodzinnych, a nawet w lokalach gastronomicznych i hotelach.

Kiedy nie mamy miejsca na instalację dużego urządzenia, a zużycie wody jest wysokie, należy zainstalować korpus 20” typu "Slim". Smukła obudowa umożliwia montaż w ograniczonej przestrzeni, natomiast wydajność instalacji pozostaje na najwyższym poziomie.

Poprawiamy jakość gorącej wody

Chcąc poprawić jakość gorącej wody nie możemy użyć tradycyjnego korpusu narurowego. Należy sięgnąć po urządzenie odporne i radzące sobie w wysokiej temperaturze. Paleta produktów UST-M wychodzi temu naprzeciw, dlatego stworzono korpusy z linii WF HOT. Dostępne są w dwóch wariantach - ze stali nierdzewnej lub z poliamidu. Korpusy HOT są stosowane głównie do filtracji wody do centralnego ogrzewania. Ich odporność na wysoką temperaturę jest imponująca, bo aż do 95° C.
Zanieczyszczona woda pociąga za sobą skutki dla gospodarstwa domowego. Zdecydowanie skraca się żywotność sprzętu AGD i może mieć nieprzyjemny smak oraz zapach. Montując korpus narurowy, z odpowiednim wkładem w naszym domu, przyczyniamy się nie tylko do polepszenia jakości naszej wody, ale także do poprawienia komfortu naszego życia.

źródło i zdjęcie: UST-M