Błędne przekonania na temat oczyszczania ścieków domowych

Błędne przekonania na temat oczyszczania ścieków domowych

Przy obecnej tendencji do szukania alternatywnych rozwiązań, które są nie tylko przyjazne środowisku, ale również pozwalają klientowi na większą kontrolę nad wykonawstwem, jest bardzo możliwe, że obecna gospodarka ściekami zniknie tak samo jak wychodki. Nie obawiaj się pytać o swoje pomysły. Możesz się mile zaskoczyć, jak daleko te pomysły są bliskie nowoczesnym systemom oczyszczania.

Wystarczy mieć szambo

Zarówno szamba, jak i oczyszczalnie ścieków służą do obsługi ścieków. Jednak w szambie ścieki są po prostu przechowywane do momentu opróżnienia zbiornika. W oczyszczalni ścieki są gromadzone, oczyszczane i po oczyszczeniu uwalniane z powrotem do środowiska. To eliminuje konieczność fizycznego opróżniania szamba. Zapewnia też, że do środowiska uwalniany jest czyściejszy i bezpieczniejszy produkt.

Tańsze jest bardziej kosztowne

W przypadku wielu spraw takie twierdzenie może być prawdziwe, ale nie wtedy, gdy chodzi o oczyszczanie ścieków. Rozważasz wszystkie początkowe nakłady, ale trzeba wziąć także pod uwagę, jak często system może ulec awarii, jak długo trwa jego budowa oraz jak dobrze działa. Jeśli musisz wymieniać tańszy system co dziesięć lat, a ten droższy raz na trzydzieści lat, niezawodność droższego produktu powoduje, że kosztuje on mniej po pewnym czasie.

Będzie brzydko pachnieć

Jeśli oczyszczalnia ścieków pachnie źle, znaczy to, że jest błąd gdzieś w instalacji lub produkt wymaga naprawy. Prawidłowo działający system będzie przetrzymywał i neutralizował odór, więc nie będzie to stanowić problemu. Uszczelnienie poprawnie utrzymywanego systemu spowoduje, że zapach będzie całkowicie niewyczuwalny dla osoby o przeciętnym węchu.

Do oczyszczania wody są używane środki chemiczne

Duże nieporozumienie. Ścieki są w obecnych czasach rozkładane przez bakterie w najbardziej naturalny z możliwych sposób. Mikroorganizmy rozkładające ścieki są naturalne, a to, co jest uwalniane do środowiska, jest całkowicie bezpieczne.

To są nieładne, hałaśliwe konstrukcje, które zrujnują wygląd posesji

Obiekty takie jak BioDisc można obecnie zintegrować z otoczeniem, tak że nie będą zauważalne, chyba że wiadomo, gdzie konkretnie patrzeć i czego szukać. Są one ciche i nie zagłuszają przyjemnych odgłosów natury.

źródło i zdjęcie: Kingspan Environmental