Nowa energooszczędna żarówka LED-owa

Nowa energooszczędna żarówka LED-owa

Firma General Electric zapowiada, że zbudowana przez nią LED-owa żarówka, która ma zastąpić standardowe żarówki w naszych domach jeszcze w tym roku, może pracować nawet przez 17 lat.

General Electric prezentuje swoją nową żarówkę opartą na technologii LED, która jeszcze w tym roku ma zastąpić w naszych domach tradycyjne lub energooszczędne żarówki CFL. LED-owa żarówka ma pobierać zaledwie 9 watów energii, zapewniając nawet do 77 procent oszczędności w energii, jednocześnie emitując niemal tak mocne światło, jak 40-watowa żarówka żarowa.

Nowa żarówka LED-owa ma pracować nawet 25 razy dłużej, niż tradycyjne źródło światła. Jej żywotność ma bowiem wynieść 25 tysięcy godzin, co daje 17 lat przy używaniu jej 4 godziny dziennie.

To żarówka, która może oświetlić biurko dziecka od momentu jego narodzin, aż do ukończenia przez nie liceum, powiedział John Strainic, menadżer produktu w GE Lighting. Nowa żarówka jest również bardziej żywotna od popularnych dzisiaj żarówek CFL, które cechują się żywotnością 8 tysięcy godzin.

źródło i zdjęcie: www.chip.pl