Kolejne wyróżnienia w Programie

Kolejne wyróżnienia w Programie "Gwarantowany Styropian"

Fabryka Styropianu Arbet, Neotherm Sp. J. i Fabryka Styropianu Styropak otrzymały tytuły Rzetelnego Producenta Styropianu, przyznawane w ramach Programu "Gwarantowany Styropian". Program służy standaryzacji jakości i oznakowania styropianu dla budownictwa dostępnego na polskim rynku.

Tytuł Rzetelnego Producenta Styropianu otrzymuje się po spełnieniu wymogów Programu dotyczących czytelnego oznakowania wyrobów i rzetelnego informowania konsumentów o ich właściwościach. Na wyrobach producentów dysponujących tytułem można znaleźć opracowaną na potrzeby Programu dodatkową tabelę wielkości 10 na 30 centymetrów, zawierającą informację o najważniejszych cechach deklarowanych oferowanego styropianu oraz o minimalnej gęstości, czyli wadze jednego metra sześciennego wyrobu, niepodawanej na standardowych etykietach styropianu. Dzięki tej ostatniej informacji każdy nabywca, ważąc styropian, może  upewnić się, czy wyrób jest zgodny z deklaracją producenta, wyjaśnia prezes PSPS Kamil Kiejna, z przyznającej wyróżnienia Rady Programowej.

W skład Rady wchodzą ponadto inżynier Anna Kuliś, specjalista z zakresu wyrobów budowlanych oraz mecenas Aleksander Stawicki, partner w specjalizującej się w prawie konkurencji kancelarii prawnej WBK Wierciński, Kwieciński, Baehr, która zapewnia obsługę prawną Programu "Gwarantowany Styropian".

Przewidziana w ramach Programu certyfikacja jest ściśle związana z prowadzoną w ramach Programu branżową kontrolą jakości wyrobów dostępnych na polskim rynku. Zainicjowane przez nas działania kontrolne to proces ciągły, więc uzyskane wyróżnienia podlegają nieustannej weryfikacji, a lista ich posiadaczy stałej aktualizacji, podkreśla Kiejna.

Z aktualnym wykazem Rzetelnych Producentów Styropianu można zapoznać się na stronie www.gwarantowanystyropian.pl. Obecnie, oprócz trzech wcześniej wymienionych firm, tytułami mogą posługiwać się także Austrotherm, Knauf Industries Polska i Styropian Plus.

Celem Programu "Gwarantowany Styropian" jest upowszechnianie wiedzy o wyrobach ze styropianu, standaryzacja zasad czytelnego i niewprowadzającego w błąd ich oznakowania, certyfikacja uczciwych i rzetelnych producentów, promocja wyrobów wysokiej jakości oraz eliminacja zjawiska oferowania konsumentom wyrobów oznakowanych w sposób mogący wprowadzać w błąd oraz niespełniających deklarowanego poziomu parametrów technicznych. To pierwsza tego typu inicjatywa na polskim rynku.

źródło: Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS)