Godzina dla Ziemi WWF. Przyłącz się i Ty!

Godzina dla Ziemi WWF. Przyłącz się i Ty!

Godzina dla Ziemi WWF to prosta idea, która szybko przerodziła się w największą na świecie inicjatywę społeczną. Setki milionów ludzi na całym świecie wyłącza światła na jedną godzinę tej samej nocy, w symbolicznym geście troski o naszą wspólną Planetę. Weźmy więc udział w akcji Godzina dla Ziemi i 29 marca o 20.30 wyłączmy światło na jedną godzinę.

Łatwo jest zapomnieć, w jak wielkim stopniu zależymy od naszej Planety i jak wiele z niej czerpiemy - powietrze, wodę, pożywienie, lekarstwa. Zapominamy także o tym, że nasze codzienne działania - począwszy od energii, której używamy na codzień, po żywność, którą kupujemy - mają wpływ na jej los. Godzina dla Ziemi WWF to znacznie więcej niż zgaszenie świateł na jedną godzinę w roku - jej prawdziwym celem jest zmotywowanie ludzi na całym świecie do przyjęcia i kultywowania postaw proekologicznych i troski o zdrowie naszej Planety, każdego dnia.

W 2013 roku w ramach Godziny dla Ziemi WWF światła zgasiły setki milionów ludzi z ponad 7000 miast w 153 krajach na wszystkich kontynentach. W Polsce do akcji oficjalnie przyłączyła się rekordowa liczba ponad 60 miast i niemal 65 000 osób! W tym roku naszym celem jest 100 tysięcy osób, które podejmą decyzję o życiu w sposób bardziej przyjazny środowisku i włączą się do zmian.

Podczas Godziny dla Ziemi WWF wygaszane jest oświetlenie najbardziej charakterystycznych budynków na całym świecie, m.in.: Wieży Eiffla we Francji, Opery w Sydney, Bramy Brandenburskiej w Niemczech, piramid w Egipcie, Stadionu Narodowego, Pałacu Kultury i Nauki oraz Zamku Królewskiego w Warszawie, czy też Spodku w Katowicach, Sukiennic i Kopca Kościuszki w Krakowie.

W kampanię angażują się znane i lubiane osoby, które podejmują ekologiczne wyzwania aby zachęcic innych do przyłączenia się do akcji. W akcję Godzina dla Ziemi WWF w 2013 włączyli się zarówno celebryci, wśród nich Kinga Rusin, Kora, Kasia Tusk, Piotr Najsztub i Jarosław Kret, jak i firmy, np. International Paper, oraz Urząd Miasta Warszawa, który był honorowym patronem wydarzenia. Godzina dla Ziemi 2014 przyniesie nowe, ekscytujące wyzwania, których podjęły się polskie gwiazdy. Sprawdź co zgaśnie w tym roku w Polsce.

źródło i zdjęcie: Godzinadlaziemi.pl