Beton komórkowy dla gospodarstw rolnych

Beton komórkowy dla gospodarstw rolnych

W nowoczesnych gospodarstwach rolnych muszą być stosowane rozwiązania budowlane zgodne z normami UE. Budynki powinny być trwałe, funkcjonalne i estetyczne. Do ich budowy i remontów od wielu lat stosowany jest beton komórkowy H+H. Z materiału tego wznoszone są budynki inwentarskie, m.in. dla trzody chlewnej, bydła, owiec, kur, indyków, kaczek oraz do budowy magazynów, również na produkty takie jak owoce i warzywa.

Dzięki swojemu składowi surowcowemu (piasek, wapno, cement i woda) i procesowi produkcji, beton komórkowy to jeden z najzdrowszych materiałów budowlanych. Znakomicie nadaje się do pomieszczeń inwentarskich, gdyż zapobiega chorobom zwierząt wynikających z przebywania wśród niezdrowych, zagrzy­bionych ścian. Pory w betonie komórkowym sprzyjają wchłanianiu nadmiaru wilgoci z powietrza w budynku i oddawaniu jej, gdy powietrze jest zbyt suche. To zaś zapobiega zawilgoceniu ścian, rozwojowi pleśni i grzybów.

Ściany z betonu komórkowego umożliwiają swobodny przepływ pary wodnej gromadzonej w pomieszczeniu na zewnątrz, a to wpływa na zachowanie dobrego stanu fizycznego ścian budynku. Dzięki temu budynek wybudowany z betonu komórkowego będzie trwały, a przy tym zbudowany szybko.

Do budowy budynków inwentarskich można np. wykorzystać H+H panele TEMPO, gdzie  zużycie 3,3 sztuk bloczków na 1 m2  ściany zapewnia najmniejszą pracochłonność ze wszystkich dostępnych materiałów ściennych na rynku, a duże wymiary elementów 600 x 500 mm gwarantują szybki postęp prac murarskich.

źródło: H+H