Ekologiczne produkty w Twoim domu

Ekologiczne produkty w Twoim domu

Dbając o środowisko coraz częściej pakujemy zakupy do biodegradowalnych toreb, wyłączamy światło na czas naszej nieobecności w pokoju czy też segregujemy śmieci. Takie działania mogą znacząco wpłynąć na kondycje naszej planety. Również producenci materiałów budowlanych oraz elementów wyposażenia wnętrz uwzględniają w swojej ofercie komfortowe dla użytkownika i jednocześnie przyjazne środowisku rozwiązania.

Świadome i przyjazne środowisku zakupy

Firmy aktywnie odpowiadają na rosnące zapotrzebowanie na ekologiczne produkty. Stale uatrakcyjniają swoją ofertę, przedstawiają stosowne certyfikaty i potwierdzenia jakości swoich towarów. W sklepie spożywczym mamy działy z organiczną żywnością, a w drogeriach coraz łatwiej znaleźć naturalne kosmetyki i detergenty. Nie tylko towary szybko zbywalne mogą być ekologiczne.

Przykładem przyjaznego środowisku produktu jest pokrowiec na materace firmy Janpol. Model Ecosphere Tencel wytworzony został z dzianiny, której włókna pochodzą z naturalnego surowca, podlegającego pełnej regeneracji. Oznacza to, że proces produkcji tego pokrowca nie niszczy środowiska, gdyż włókna, które są w jego trakcie wykorzystywane, odrastają, same się regenerują. Poza tym dzianina ta posiada naturalną zdolność "oddychania", reguluje temperaturę ciała w czasie snu, przejmuje oraz odprowadza wilgoć. Jest bardzo estetyczna i przyjemna w dotyku. Można prać ją nawet w 60 stopniach, więc łączy walory ekologiczne z czysto pragmatycznymi. Pokrowiec Ecosphere Tencel z oferty Fabryki Materacy Janpol to dobry wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie zarówno naturalne rozwiązania, jak i komfort snu.

źródło i zdjęcia: Fabryka Materacy JANPOL