Elewacja na lata

Elewacja na lata

Zmienne warunki pogodowe stanowią nie lada wyzwanie dla odporności… nie tylko naszej, ale i fasad budynków. Skraplająca się czy zamarzająca w szczelinach woda, duże wahania temperatur, śnieg - oto najwięksi wrogowie naszych elewacji, którzy są w stanie zepsuć nawet najbardziej efektowne rozwiązania. Co zrobić żeby nasza elewacja tętniła ciepłem i radością, a przede wszystkim cieszyła nas tym efektem przez lata?

Receptą są okładziny elewacyjne firmy Stegu - gwarancja trwałości oraz efektu architektonicznego na elewacji.

Jak ożywić elewację - antidotum na zimową apatię

Zima to czas, kiedy wielu z nas ze szczególnym utęsknieniem myśli o cieple i słońcu nostalgicznie spoglądając na fotografie z wakacyjnych wojaży. Jak ożywić naszą elewację, by niezależnie od pory roku tryskała ciepłem i przypominała nam o lecie i słońcu? Odpowiedzią są płytki Stegu wzorowane na tradycyjnej architekturze śródziemnomorskiej. Bez względu na bryłę budynku, jego zarys i kolorystykę, optycznie ocieplają one wygląd nie tylko fasady, ale i jej zewnętrznego otoczenia. Bogate spektrum kształtów, kolorów i faktur kamienia elewacyjnego z oferty Stegu przeniesie nas w świat architektury rozgrzanych słońcem cywilizacji, a naszej elewacji nada ciepła i koloru.

Miłośnikom architektury Półwyspu Apenińskiego firma Stegu poleca serie CALABRIA (przywodzi na myśl rozgrzane słońcem mury włoskiego domu), PALERMO (doda każdej bryle ciepłego uroku charakterystycznego dla sycylijskiej architektury), a także imitującą szlifowany piaskowiec płytkę TOSCANA (przywoła rozgrzane słońcem toskańskie winnice oraz atmosferę spokoju lokalnych miasteczek).

Dla tych, którzy bardziej niż Włochy cenią sobie Hiszpanię, firma Stegu przygotowała natomiast kamień elewacyjny GRENADA inspirowany andaluzyjskim krajobrazem, przywołujący na myśl urokliwe miasteczka południowej Hiszpanii. Mało? To tylko część szerokiej oferty kamiennopodobnych płytek fasadowych - możliwości jest o wiele więcej.

Jak wzmocnić elewację?

Piękna elewacja to jedno, trwała to drugie. Niestety te dwie cechy nie zawsze idą ze sobą w parze. Zimowe warunki atmosferyczne są nieubłagane. Na szczęście płytki elewacyjne Stegu są mrozoodporne, co sprawia, że niestraszne im będą nawet najsroższe i najbardziej zmienne polskie zimy. Odkształcenia paneli pod wpływem temperatury nie wchodzą w grę. A co z trwałością efektu wizualnego? Okładziny Stegu nie odbarwiają się, tak więc nasze ściany zachowają swój śródziemnomorski urok na długi czas. Brak efektu "płaczącej ściany" (zacieków powstających pod wpływem deszczu) zapobiega natomiast konieczności częstego czyszczenia elewacji. I to jest właśnie najlepsza recepta na śródziemnomorski klimat w polskich warunkach.

Płytka elewacyjna CALABRIA

Bez względu na bryłę budynku, jego zarys i kolorystykę,  płytki Stegu wzorowane na tradycyjnej architekturze śródziemnomorskiej optycznie ocieplają wygląd nie tylko fasady, ale i jej zewnętrznego otoczenia.

Płytka elewacyjna TOSCANA

Bogate spektrum kształtów, kolorów i faktur kamienia elewacyjnego z oferty Stegu przeniesie nas w świat architektury rozgrzanych słońcem cywilizacji, a naszej elewacji nada ciepła i koloru.

Płytka elewacyjna GRENADA

Dla tych, którzy bardziej niż Włochy cenią sobie Hiszpanię, firma Stegu przygotowała kamień elewacyjny GRENADA inspirowany andaluzyjskim krajobrazem, przywołujący na myśl urokliwe miasteczka południowej Hiszpanii.

źródło i zdjęcia: Stegu