Ekologiczne domy z serii Family firmy Danwood

Ekologiczne domy z serii Family firmy Danwood

Nowa seria domów o nazwie Family firmy Danwood została tak przemyślana, aby każdy mógł znaleźć dom dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb. W programie Family znajdują się domy o powierzchni od około 80 do 150 m2 - parterowe, z poddaszem użytkowym lub dwukondygnacyjne.

Każdy z domów z serii Family ma możliwość wyboru kilku wersji układów pomieszczeń, zmiany koloru elewacji domu, dodatków architektonicznych, a także aranżacji i kolorystyki łazienek.

Ekologia jest ważna

Domy Danwood Family, bez względu na wybrany sposób ogrzewania, są domami energooszczędnymi, zużywają od 40 do 70 kWh/m2 na rok. Dzieje się tak dzięki dbałości o zewnętrzną warstwę domu oraz przemyślanej pod względem oszczędzania energii konstrukcji samego budynku.

Konstrukcja domu wykonana jest z drewna klejonego KVH, suszonego komorowo, a wewnątrz stosowana jest płyta gipsowo-włóknowa, dzięki której dom jest bezpieczny i ekologiczny.

Płyty Fermacell zapewniają wysoką jakość, ochronę przeciwpożarową oraz izolację cieplną, mają także wysoką izolacyjność akustyczną, są bezpieczne dla zdrowia i neutralne ekologicznie. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła zapewnia ciągły dopływ świeżego powietrza - nieprzyjemne zapachy i dwutlenek węgla są skutecznie usuwane z domu, a kurz i pyłki z zewnątrz nie przedostają się do środka, co wpływa na komfort życia w domu.

Standardowo domy Family wyposażono w energooszczędne pięciokomorowe okna PCV z trzyszybowym pakietem o doskonałych parametrach akustycznych sprawiających, iż wnętrze domu pozostaje ciche, nawet przy hałaśliwym otoczeniu.

Podstawą energooszczędności domów Family jest 100-procentowa szczelność budynku, uzyskano ją między innymi dzięki ciągłości paroizolacji. Specjalne wiatroszczelne systemowe puszki elektryczne oraz manszety z EPDM-u w miejscach przejść przewodów elektrycznych zapobiegają utracie ciepła.

W domach firmy Danwood stosowane są najnowsze rozwiązania z dziedziny techniki grzewczej takie jak pompy ciepła, systemy solarne, które dopełniają całości razem z przegrodami zewnętrznymi oraz 100-procentową szczelnością domu i wentylacją mechaniczną.

Zastosowanie rekuperatora, który wchodzi w skład instalacji wentylacyjnej pozwala odzyskać od 60% do 80% ciepła zawartego w usuwanym powietrzu.

Czas i cena mają znaczenie

Istotną zaletą domów prefabrykowanych jest krótki czas budowy. Po około 8-12 tygodniach od rozpoczęcia budowy, rodzina może wprowadzić się do własnego domu wykończonego "pod klucz".

Domy marki Danwood można bez problemu stawiać zimą, ponieważ sucha technologia produkcji nie wymaga użycia wody na placu budowy i jeśli tylko fundament zostanie zalany przed mrozami, pozostałe prace można wykonać nawet w mroźne dni. Nie bez znaczenia jest również cena domu z serii Family, która w zależności od metrażu kształtuje się od 238 200 do 356 200 złotych brutto. Dodatkowo domy mają 30-letnią gwarancję na konstrukcję.

źródło i zdjęcie: Danwood