Eleganckie i nowoczesne rozwiązania dachowe na obiektach zabytkowych i stylizowanych

Eleganckie i nowoczesne rozwiązania dachowe na obiektach zabytkowych i stylizowanych

Dachy obiektów zabytkowych wymagają doskonałych rozwiązań architektonicznych, które stworzą idealne kompozycje z już istniejącymi pokryciami, a także będą trwałe i funkcjonalne. Propozycją dla dachów historycznych i pokryć nowoczesnych obiektów stylizowanych jest.

Dachówka karpiówka z oferty CREATON Polska to ponad tysiąc różnych kombinacji krojów, barw i rodzajów wykończenia powierzchni, z których każda odznacza się wyjątkowym wzornictwem.

Najwyższy standard wykonania dachówek ceramicznych

Uzyskanie wysokiej jakości wyrobów jest możliwe dzięki zastosowaniu doskonałych surowców, innowacyjnej technologii produkcji oraz ponad 130-letniemu doświadczeniu firmy w tworzeniu dachówek ceramicznych. Wypalane z najlepszej gliny należą do najstarszych i najbardziej cenionych materiałów wykorzystywanych do pokrywania dachów. Przy ich produkcji stosowana jest najnowocześniejsza technologia wypału Hydrocasing, w poziomych bezstykowych kasetach, która zapewnia dachówkom znakomite wykończenie, jakość i wygląd, a układającym - komfort pracy.

Dachówka karpiówka wykonana z naturalnego, szlachetnego surowca kreuje dach o niezwykłych zaletach funkcjonalnych. Pokrycie trzycentymetrowej grubości tworzy płaszcz ochronny dla budynku, z jednej strony świetnie izoluje od niekorzystnych warunków atmosferycznych, z drugiej zaś utrzymuje przyjazny człowiekowi klimat we wnętrzu, pozwalając domowi oddychać.

Najbardziej popularnymi sposobami układania karpiówek są krycia: "w łuskę" i "w koronkę", które poza zapewnieniem dachowi najwyższych walorów estetycznych gwarantują również jego trwałość, a mieszkańcom bezpieczeństwo i zadowolenie z użytkowania. Karpiówki odznaczają się idealną precyzją wymiarów, co nie tylko ułatwia pracę dekarzom, ale także zapewnia wymierne oszczędności kosztów z nią związanych oraz wydatków na utrzymanie dachu.

Dachówka Creaton Klassik
Dachówka Creaton Klassik
Dachówka Creaton Klassik


Karpiówka - dachówka klasy premium

Karpiówki należą do najbardziej klasycznych form dachówek, ich prekursorami są tradycyjne drewniane gonty. Pokrycia powstałe z tych wysokiej klasy dachówek ceramicznych wyróżniają się niebywałą estetyką i precyzją wykończenia. Atrakcyjne kolekcje dachówek angobowanych i glazurowanych zachwycają różnorodnością i wielością kolorów, tworzą atrakcyjnie wyglądające dachy o niepowtarzalnej linii wzorniczej, pozwalając równocześnie na realizację indywidualnych projektów. Bogata oferta barw powstała w oparciu o współpracę firmy z jednym z najznamienitszych projektantów - Friedrichem Ernstem v. Garnier.

Niezwykle istotną zaletą karpiówek są różnorodne możliwości wykończenia. Struktura ich powierzchni sprawia, że powstają niepowtarzalne dachy zgodne z oczekiwaniami użytkowników. Efekt naturalnej patyny uzyskuje się na dachówkach o powierzchni czesanej, szczotkowanej lub chropowanej. Natomiast naturalne dachówki karpiówki mogą być uszlachetnione wysokogatunkowymi glazurami i angobami, tworząc prezentujące się znakomicie pokrycia dachowe.

Piękne, różnorodne i nietuzinkowe barwy glazurowanych karpiówek z kolekcji "NOBLESSE", kreując dachy o niepowtarzalnym designie, pozwalają na nieograniczone możliwości projektowe i dostosowanie wyglądu pokrycia do gustów najbardziej wymagających odbiorców.

Ciepła, delikatna kolorystyka angob z linii "NUANCE" naśladująca barwy przyrody, idealnie wpisuje się w naturalny krajobraz otaczający dom, natomiast glazurowana kolekcja "FINESSE", dzięki specjalnej powłoce doskonale chroni dach przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych oraz porastaniem mchami.

Dachówka Creaton Klassik Nuance w kolorystyca angob
Dachówka Creaton Klassik Nuance w kolorystyca angob
Dachówka Creaton Klassik Finesse
Dachówka Creaton Klassik Finesse

Obiektom zabytkowym takim jak pałace czy zamki dedykowane są przede wszystkim dachówki "ANTIK” o kroju prostym i łukowym, odznaczające się wypukłą powierzchnią. Ich kształt, struktura i profil odpowiadają swoim historycznym ręcznie formowanym pierwowzorom. Wypukła szczotkowana powierzchnia o kolorze czerwień naturalna wywołuje niezwykłą grę światła i cienia, pozwalając na uzyskanie efektu naturalnej patyny.

Pokrycia dachów kościelnych doskonale ozdabiają i chronią karpiówki z kolekcji "SAKRAL". Dostępne są w kilku atrakcyjnych krojach, dzięki czemu możliwe jest uzyskiwanie niepowtarzalnych, indywidualnych projektów. Występują w dwóch barwach: czerwień naturalna i czerwień naturalna o chropowanej powierzchni, która przyspiesza proces patynowania. "MANUFAKTUR” to znakomite rozwiązanie dla małych obszarów dachów, takich jak wieżyczki, zadaszenie wejść czy altany.

Dachówka Creaton Antik Dachówka Creaton Manufaktur Nuance
Dachówka Creaton Antik Dachówka Creaton Manufaktur Nuance


Karpiówka - nieograniczone możliwości kształtowania

Karpiówki sprawdzają się świetnie nie tylko przy renowacji obiektów zabytkowych, ale też są wspaniałym materiałem na pokrycia budynków o interesującej, awangardowej linii wzorniczej. Przez swą formę, kolor i strukturę powierzchni nawiązują do tradycji, prezentując się równocześnie doskonale na dachach obiektów nowoczesnych.

Dzięki niewielkiemu formatowi projektanci mogą kreować pokrycia dachowe, pasujące do różnych stylów architektonicznych. Dachówki dają nieograniczone możliwości tworzenia nawet najbardziej oryginalnych i wymagających elementów. W ofercie CREATON Polska znajduje się również wiele funkcjonalnych akcesoriów, takich jak aluminiowe systemy śniegołazów i systemy komunikacji dachowej, pełnoceramiczne kominki wentylacyjne czy dachówki antenowe, które wraz z karpiówkami o różnych formach, barwach i rodzajach powierzchni tworzą kompleksowe i optymalne pokrycia dachowe.

Dachówka karpiówka wyróżnia się niepowtarzalną estetyką i najwyższą jakością wykonania. To połączenie tradycji z nowoczesnością. Szlachetna kolorystyka każdej kolekcji zapewnia elegancki i harmonijny wygląd dachom budynków reprezentujących różne style architektoniczne.

Dachówka Creaton Klassik
Dachówka Creaton Klassik

źródło i zdjęcie: Creaton Polska