Ekologiczne farby w budynkach użyteczności publicznej

Ekologiczne farby w budynkach użyteczności publicznej

Podczas wyboru powłok malarskich nie można zapominać o potrzebach wrażliwych użytkowników. Innowacyjne środki bezrozpuszczalnikowe umożliwiają nie tylko odpowiednie krycie, ale gwarantują także bezpieczeństwo dla zdrowia w trakcie długotrwałej eksploatacji.

Budynki użyteczności publicznej, w których spędzamy dużą ilość czasu zarówno jako ich pracownicy, jak i użytkownicy, powinny odpowiadać wysokim standardom higienicznym. Dzięki właściwej atmosferze i pożądanemu mikroklimatowi w szpitalu szybciej dochodzimy do zdrowia, a dzieci mogą bezpiecznie rozwijać się w żłobkach, przedszkolach czy szkołach.

Stosowanie ekologicznej farby bezrozpuszczalnikowej (np. Sigma Polygloss lub Polysatin) umożliwia osiągnięcie wysokiej estetyki powierzchni przy zachowaniu jej całkowitej nieszkodliwości. Zastosowanie ekologicznego produktu gwarantuje utrzymanie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, co ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie i ogólną kondycję psycho-fizyczną.

Czyste i ekologiczne pomieszczenia

Dbałość o właściwą atmosferę w pomieszczeniach zaczyna się już na etapie wyboru materiałów do ich budowy i wykończenia. Istotną kwestią jest zastosowanie produktów, tworzących bezpieczny dla zdrowia system. Farba Sigma Polygloss zapewnia bardzo dobre krycie na różnego rodzaju powierzchniach oraz atrakcyjny efekt wizualny. Produkt przeznaczony jest do malowania ścian wewnętrznych, wykonanych z takich materiałów jak: tynki cementowo-wapienne, syntetyczne, gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe, tapety z włókna szklanego, papierowe czy flizeliny. Powłoka stworzona dzięki zastosowaniu najwyższej jakości dyspersji jest odporna na zabrudzenia i szorowanie. Nie wydziela lotnych związków aktywnych, co sprawia, że jest to farba ekologiczna i przyjazna dla otoczenia.

Bezpieczne rozwiązania malarskie

Chociaż z czystością, bezpieczeństwem i higieną kojarzony jest głównie kolor biały, to farba Sigma Polygloss dostępna jest jednak w szerokiej palecie barw. Dzięki zastosowaniu specjalnie dobranych pigmentów zachowuje ona swoje właściwości w każdym odcieniu. Zawartość części stałych zgodna z normą PN-EN ISO 3251 powoduje, że produkt - oprócz standardów bezpieczeństwa - gwarantuje także bardzo wysokie krycie. Sigma Polygloss pozwala na stworzenie nie tylko przyjaznego mikroklimatu w pomieszczeniach, ale także osiągnięcie efektów wizualnych, które mają pozytywny wpływ na samopoczucie np. osób wracających do zdrowia.

źródło i zdjęcie: Dekoral