Postaw na ekologię! Wybierz stół z litego drewna

Postaw na ekologię! Wybierz stół z litego drewna

Wspólne domowe posiłki powoli stają się rzadkością. Żyjemy coraz szybciej, jemy o różnej porze, często poza domem. Wygląda na to, że na co dzień mogłyby nam wystarczyć tylko dwa pomieszczenia - łazienka i sypialnia. No może jeszcze miejsce na ekspres do kawy. Do laptopa i tabletu blat nie jest konieczny. Czy zatem uda się nam przetrwać bez stołu? Pozornie - tak.

Mówiąc poważnie - duży, stabilny stół, zajmujący centralne miejsce w domu jest najbardziej wielofunkcyjnym i zbliżającym domowników meblem. Można przy nim lub na nim: spożywać posiłki, odrabiać lekcje, rysować, pisać, podejmować decyzje, budować wieżę z klocków, rozmawiać ze znajomymi i nieznajomymi. Można go też zagracić… a po jakimś czasie posprzątać.

Pokaż mi swój stół, a powiem Ci kim jesteś

Stół poza spełnianiem swoich podstawowych funkcji, może nadać wnętrzu oryginalny styl i charakter. Polacy mają coraz lepszy gust, dobre kuchnie z zabudową wysokiej jakości, nowocześnie zaprojektowane łazienki.

Coraz bardziej świadomie organizujemy nasze otoczenie i dbamy o otaczające nas przedmioty. Przy okazji zaczynamy myśleć o środowisku i niekoniecznie sięgać po szybko niszczące się produkty. Wybieramy przedmioty lepszej jakości i bardziej trwałe. Stół z litego drewna będzie nam służył przez długie lata, a po przeszlifowaniu i ponownym zabezpieczeniu olejem lub woskiem odzyska swój pierwotny blask.

Pomału przemija moda na drewno egzotyczne

Okazuje się, że pod ręką mamy świetne gatunki drewna z naszej strefy klimatycznej. Twarde, o spektakularnym rysunku, nie wymagające obciążających środowisko długich transportów. Projektanci coraz częściej sięgają też po materiał odzyskiwany, tzw. reclaimed. Deski z demontowanych wiejskich szop, starych podłóg, przestrzeni poprzemysłowych.

Stoły o ładnych proporcjach, wykonane z dobrej jakości materiałów, nawiązujące do tradycyjnego stolarstwa to propozycja Spółki Meblowej. Celem projektantów, założycieli manufaktury, było przygotowanie kolekcji, która  przetrwa wszelkie mody. Meble Spółki Meblowej pasują zarówno do wnętrz loftowych jak i tradycyjnych aranżacji. Powstają z liściastych gatunków drewna, najczęściej dębu, jesionu i akacji, bo prawdziwe drewno jest zawsze unikatowe, a jego świeżość, nadaje się idealnie do przełamania monotonii poprawnych szarości i kremowych odcieni mdfów. W zależności od swego charakteru, ciekawy stół z litego drewna może stać w salonie, w kuchni, jadalni lub stanowić bazę domowego biura.

Mebel o bardziej wyrazistym stylu może definiować wnętrze oraz nadać mu indywidualny styl i charakter. Rozejrzyjmy się wokół. Doceńmy współczesne polskie wzornictwo i piękno tradycyjnych materiałów.

Wszystkim zainteresowanym produktami Spółki Meblowej polecamy profil na Facebooku www.facebook.com/SpolkaMeblowa?fref=ts. Lajkujcie i śledźcie nowości. Może jakiś niepowtarzalny stół zagości właśnie w Twoim domu!

źródło i zdjęcia: Spółka Meblowa