Czym wykańczać ściany wewnętrzne z betonu komórkowego?

Czym wykańczać ściany wewnętrzne z betonu komórkowego?

  Ściany działowe z betonu komórkowego stawia się dość łatwo i szybko. Przede wszystkim dzięki temu, że przycinanie bloczków nie jest trudne i nie wymaga dużej siły. Z tego względu bloczki z powodzeniem wykorzystuje się do budowy ścian łukowych czy ścianek na poddaszu, które często wymagają dociętych na wymiar elementów. Bloczki z betonu komórkowego mają dużą dokładność wymiarową, łączy się je cienkimi spoinami, a to ułatwia późniejsze wykańczanie ścian.

Firma H+H umożliwia jeszcze szybsze wznoszenie tego typu ścian, wprowadzając do swojej oferty elementy H+H TEMPO. To kompletny system wznoszenia ścianek działowych w skład, którego wchodzą panele ścienne TEMPO oraz niezbrojone nadproża H+H TEMPO N (nadproża do ścian nienośnych).

System H+H TEMPO to lekka i bardzo wytrzymała alternatywa dla ścian działowych wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych, cegły ceramicznej czy ciężkiej cegły silikatowej.

Ściany działowe można wykańczać dowolnym rodzajem tynku wewnętrznego (gipsowy, mineralny, tradycyjny, cienkowarstwowy). Z uwagi na dokładność wyrobów ± 1,5 mm można również pokusić się o wykańczanie ścian samymi gładziami tynkowymi. Przed malowaniem ścian należy, tak jak w przypadku innych materiałów ściennych, użyć preparatu gruntującego dobranego do rodzaju farby. Ścianki z betonu komórkowego można również tapetować. Wówczas przed położeniem tapety trzeba wyrównać powierzchnię szpachlując wszystkie nierówności i spoiny. Ścianki wykonane z elementów z betonu komórkowego mają w zupełności wystarczające parametry izolacyjności akustycznej w zakresie przegród wewnętrznych wydzielających pomieszczenia. Spełniają one aktualne wymagania normowe i prawne dotyczące akustyki.

źródło: H+H