Jednouchwytowa bateria łazienkowa z technologią GROHE SilkMove®

Jednouchwytowa bateria łazienkowa z technologią GROHE SilkMove®

Eko rozwiązań, w dobie rosnącej odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego życia, nie może zabraknąć w naszych domach. Szczególnie, że ostatnie zmiany klimatu, motywują zarówno do oszczędzania energii, jak i wody. Marka GROHE proponuje korzystne dla środowiska rozwiązania, takie jak baterie jednouchwytowe wyposażone w niezwykle inteligentną technologię GROHE SilkMove®.

Jednouchwytowa bateria a korzyści dla środowiska

Wybór baterii łazienkowej to kluczowy element w projektowaniu funkcjonalnej nowoczesnej i ekologicznej łazienki. Bez względu na to czy mowa o baterii wannowej, umywalkowej czy prysznicowej, to właśnie bateria reguluje strumień przepływu wody oraz jej ilość i temperaturę, a także wpływa na komfort i dobre samopoczucie użytkowników łazienki. Najbardziej popularnym typem oraz jednym z najlepiej sprzedających się modeli jest Eurosmart marki GROHE. Łączy w sobie technologię niskiego zużycia wody z niezwykłą funkcjonalnością użytkowania, a jej minimalistyczny design idealnie pasuje do każdego stylu łazienki.

Bateria wykorzystuje inteligentne rozwiązanie GROHE SilkMove® ES, które nie tylko gwarantuje jej wyjątkową płynność, ale także zachęca do odpowiedzialnego zarządzania energią i wodą. Technologia ES zaczyna działać, kiedy dźwignia baterii jest w położeniu centralnym, w trybie uruchomienia zimnej wody. Funkcja ta eliminuje opcję otwierania wody zmieszanej, a tym samym przyczynia się do oszczędzania energii, której nie zużywa na niepotrzebne podgrzanie wody.

Do tej pory, przy ustawieniu dźwigni w standardowej pozycji środkowej przy otwarciu armatury, każdorazowo uruchamialiśmy automatycznie zmieszaną wodę zimną z ciepłą, nawet jeśli akurat woda potrzebna była do w umycia szczoteczki do zębów lub opłukania rąk. W bateriach wyposażonych w technologię GROHE SilkMove® ES, dźwignia ustawiona w pozycji centralnej uruchamia domyślnie zimną wodę i nie można obracać jej dalej w prawą stronę. Regulację temperatury osiągamy, przesuwając dźwignię w lewą stronę. Promień skrętu w kierunku lewej strony, czyli regulacji temperatury ciepłej wody, został przedłużony do 90 stopni, dzięki czemu w sposób niezawodny i bezpieczny, można sterować zarówno ilością, jak i temperaturą wody.

Dzięki GROHE SilkMove® ES możemy harmonijnie połączyć minimalistyczne wzornictwo i technologią zachęcająca do odpowiedzialnego zarządzania cennymi zasobami.

Co więcej, jednouchwytowe baterie GROHE zostały wyposażone w system GROHE EcoJoy®, który gwarantuje określony przepływ ilości wody na stałym poziomie 5.7 litrów wody na minutę, niezależnie od wahań ciśnienia.

Biznes międzynarodowy a korzyści dla środowiska

Konieczność dbania o środowisko oraz oszczędzania zasobów wody i energii odgrywa również istotną rolę w perspektywie projektów międzynarodowych. Szczególnie w krajach z negatywnym bilansem wody, które zmuszone są przywiązywać znacznie większą uwagę do oszczędzania wody niż dzieje się to w krajach Europy Środkowej. Zrównoważone rozwiązania są na wagę złota dla przestrzeni publicznych i pół-publicznych, takich jak lotniska, hotele i biura, w których wiele osób spożywa wodę i energię.

Produkty wyposażone w efektywniej korzystającą z zasobów technologię GROHE EcoJoy® spełniają wymagania krajowych oznaczeń efektywności energetycznej, a tym samym mogą być rekomendowane przez planistów i architektów, bez konieczności dodatkowej certyfikacji lokalnej. W dodatku wiele produktów GROHE EcoJoy® jest oznaczonych certyfikatem Water Efficiency Label (WELL) europejskiego przemysłu zaworów sanitarnych. Ten certyfikat potwierdza maksymalne zrównoważenie i pomaga operatorom szybko zidentyfikować właściwe baterie odpowiednie do ich szczególnych potrzeb.

Jednouchwytowe baterie umywalkowe, wannowe i prysznicowe

Marka GROHE oferuje swoim klientom szeroki wybór jednouchwytowych baterii umywalkowych, prysznicowych i wannowych - od kompaktowo małych, po ekstra duże, przez cylindryczne, po owalne i kwadratowe. Idealnie pasują do rożnych przestrzeni, otoczenia i stylów. Kto kiedykolwiek szukał umywalki, ten wie: wybór jest ogromny. Jeśli dodać do tego szukanie odpowiedniej baterii pasującej do umywalki pod względem wzornictwa i technicznym, to nagle sprawy niezwykle się komplikują. W najgorszym razie może się to skończyć niezadowoleniem z powodu rozpryskiwania się wody lub ogólnej niewygody.

Jak w takim razie znaleźć najlepszy zestaw umywalki i baterii? Firma GROHE poleca dostępne online oraz jako aplikacja na telefon, rozwiązania GROHE BestMatch™, które pozwoli dopasować baterię pasującą zarówno do umywalki, jak i do wanny czy prysznica.

źródło i zdjęcie: GROHE