Co na taras? Ceramika, bruk, beton, drewno czy deski WPC?

Co na taras? Ceramika, bruk, beton, drewno czy deski WPC?

Wybór podłogi na taras bywa prawdziwym dylematem. Decyzja powinna zależeć od efektu, jaki chcemy osiągnąć, komfortu użytkowania, trwałości materiału oraz naszych indywidualnych preferencji. Poszukując optymalnego rozwiązania warto przyjrzeć się nowoczesnym technologiom, które proponują nam producenci oraz zastanowić się nad koncepcją aranżacyjną.

Taras jest sferą łącząca wnętrze domu z otaczającą przyrodą. Miejscem, w którym możemy wykreować salon na łonie natury. Współczesne trendy aranżacji wnętrz skłaniają się ku zatarciu granic między wnętrzem a zewnętrzem w celu osiągnięcia harmonijnego zespolenia z okolicznym krajobrazem. Na stworzenie tarasu płynnie przechodzącego w zieleń natury oraz przekształcenie go w oazę spokoju pozwolą naturalnie wyglądające materiały wykorzystane przy jego wystroju. Podłoga jest podstawą pięknej aranżacji tarasu, ponieważ łączy jego przestrzeń z przyrodą, dlatego warto, by wyglądała naturalnie i korespondowała z otaczającą roślinnością. Deski tarasowe Wild Wood firmy Domino są nowoczesną alternatywą dla drewna, pozwalającą zachować jego efekt wizualny przy wysokich walorach funkcjonalnych i praktycznych. Są propozycją dla osób pragnących cieszyć się pięknem tarasu przy jak najmniejszym wysiłku.

WPC - innowacyjna technologia

Deski tarasowe WPC (Wood Plastic Composite) zostały stworzone przy zastosowaniu innowacyjnej technologii łączącej drewno i polimery. Drewno wymaga specjalnej pielęgnacji, gdyż jest wrażliwe na warunki atmosferyczne. Po zimie często niezbędna jest renowacja, a po kilku sezonach nawet całkowita wymiana drewnianych desek, które z biegiem czasu pod wpływem środowiska szarzeją i tracą swój piękny kolor. Dzięki technologii WPC deski tarasowe są w warstwie wizualnej i montażowej podobne do drewna, a jednocześnie charakteryzują się większą wytrzymałością, niższą ceną i bezproblemowością w utrzymaniu.

Deski WPC firmy Wild Wood składają się w 60% z włókien drzewnych i bambusowych, w 30% z HDPE - wysokiej gęstości polietylenu, a w 10% z dodatków uszlachetniających. Wysoka zawartość włókien drzewnych i bambusowych zapewnia odporność na oddziaływanie promieniowania UV, wytrzymałość na zróżnicowane stany pogodowe i wahania temperatur (od -40°C do +60°C) oraz łatwość obróbki i wygodę montażu. Dzięki dużej gęstości (1390 kg/m3) deski tarasowe Wild Wood są odporne na wilgoć, ataki owadów i grzybów, korozję, gnicie oraz pękanie. Ponadto wykazują się bardzo niską absorpcją wody, wynoszącą ok. 0,9%, czyli dwudziestokrotnie niższą niż np. drewna sosnowego.

W odróżnieniu od drewna, deski WPC nie wymagają szczególnych zabiegów konserwatorskich. Zapewnia to bardzo wysoka jakość zastosowanego materiału drzewnego oraz właściwe proporcje wszystkich składników kompozytu.

Innowacyjna kolekcja desek tarasowych WPC Wild Wood dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych: zadymionego Smokie, ciepłego Candy i zimnego Brownie, które pozwalają na wykreowanie dowolnej wizji tarasu czy balkonu. Wyjątkowy design w połączeniu z pięknym kolorem zapewnią osiągnięcie upragnionego efektu.

źródło i zdjęcie: Wild Wood