Nie chcesz rezygnować ze spędzania czasu na tarasie w czasie deszczu? Wybierz ogród letni!

Nie chcesz rezygnować ze spędzania czasu na tarasie w czasie deszczu? Wybierz ogród letni!

Posiadając własny dom z ogrodem i tarasem, nie sposób zapomnieć o tym, jak przyjemne jest spędzanie w nim czasu - czy to samotnie, czy w towarzystwie przyjaciół i rodziny. Niestety, nie zawsze pogoda sprzyja takiemu odpoczynkowi. Co można zatem zrobić, aby jak najdłużej i niezależnie od aury cieszyć się pięknem przyrody?

Tradycyjny taras tylko na ładną pogodę?

Niestety, w wielu przypadkach właśnie tak jest. Taras to miejsce najczęściej w pełni otwarte, łączące dom z ogrodem, ale pozbawione możliwości ukrycia nas przed deszczem i chłodem. Dlatego zarówno wizyty znajomych, jak i zwyczajne, domowe zajęcia mogą odbywać się na nim jedynie, kiedy sprzyja pogoda. W dni pełne deszczu, wiatru i jesiennego chłodu nikt z nas nie będzie aż tak zadowolony, przebywając na zewnątrz.

Podobna sytuacja jest z samym ogrodem, który najczęściej wykorzystujemy jedynie w czasie najpiękniejszej pory roku. Taką sytuację można jednak zmienić, decydując się na stworzenie ogrodu letniego na tarasie.

Czym jest ogród letni?

Ogród letni to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnej, całorocznej oranżerii albo ogrodu zimowego. Jest to specjalistyczna konstrukcja, która składa się z metalowego stelaża oraz szyb, wypełniających dach oraz ściany. Pozbawione są one jednak izolacji, dlatego nagrzewają się i ochładzają wraz ze zmianami pogody. Oznacza to, że w przeciwieństwie do ogrodu zimowego, który dzięki izolacji nawet w środku zimy będzie ciepły, ogród letni stopniowo ochłodzi się, kiedy nadejdą zimne dni i noce.

Jego zaletą jest jednak to, że pozwala na otwarcie wszystkich ścian, kiedy panuje upał i wpuszczenie do wnętrza całego ciepłego powietrza. Dzięki temu rośliny w letnim ogrodzie na pewno będą pięknie rozkwitać. Jednocześnie, kiedy dni stają się chłodniejsze, na przykład podczas jesieni, operujące przez szyby słońce wciąż ogrzewa wnętrze. Dzięki temu jest ono znacznie bardziej atrakcyjnym miejscem do spędzania czasu niż otwarta i zimniejsza przestrzeń ogrodu czy pustego tarasu.

Z ogrodu letniego można korzystać od wiosny do jesieni, ciesząc się panująca tam aurą. Nawet kiedy pada deszcz lub wokół wyje wiatr, zadaszenie oraz ściany ochronią nas przed nimi, pozwalając cieszyć się na przykład rodzinnym obiadem w spokojnym, zielonym otoczeniu. Dla wielu osób również obserwowanie ulewy lub burzy z zacisznego miejsca może być niezwykle ciekawym doświadczeniem.

Funkcjonalne ogrody letnie

Decydując się na instalację funkcjonalnego ogrodu letniego na swoim tarasie, warto wybrać odpowiedniego wykonawcę. Ogrody letnie powinny bowiem charakteryzować się szerokim spektrum możliwości, jakie dają, ale także odporną konstrukcją, która przetrwa nawet najbardziej niesprzyjający okres. Z tego względu polecamy firmę Winter Group, specjalizującą się w wykonywaniu zabudowy tarasowej różnego rodzaju.

Korzystając z usług doświadczonych fachowców, będziesz miał pewność, iż twój wymarzony ogród letni będzie rzeczywiście miejscem, w którym chętnie spędzisz czas o dowolnej porze roku, bez obawy o przeciekanie w czasie deszczu czy niestabilność podczas wichury. To także pełna funkcjonalność, w tym możliwość otwarcia każdej ściany lub obserwacji rozgwieżdżonego nieba przez przeszklony dach.