... ale może też wyeliminować część ewentualnych błędów w konstrukcji okien. Z kolei źle przeprowadzone prace oddziałują negatywnie na wszystkie parametry użytkowe stolarki, a co gorsze mogą ją nawet zniszczyć.
Okno nie tylko wpuszcza do naszego domu światło słoneczne, ale musi też skutecznie izolować nas od warunków atmosferycznych m.in. niskich temperatur oraz wpływu wiatru. Dlatego, we wszystkich nowych, energooszczędnych budynkach zaleca się stosowanie tzw. ciepłego montażu. Pozwala on zachować ciągłość izolacji (ponieważ stolarka znajduje się w strefie izolacji ściany) i skutecznie wyeliminować mostki termiczne.
W ścianie dwuwarstwowej okno powinno wystawać kilka centymetrów poza zewnętrzną krawędź muru. W ścianie trójwarstwowej musi znajdować się w warstwie termoizolacji, tuż nad nią. Taki sposób wymaga m.in. zastosowania specjalnych elementów montażowych m.in. wysięgników. Sprawą niezwykle ważną, jest również zabezpieczenie okna od wewnątrz pomieszczeń folią paroszczelną, a do zewnątrz materiałami poroprzepuszczalnymi.
Najlepiej, jeśli wszystkie prace powierzymy doświadczonej i przeszkolonej ekipie montażowej. Tylko wówczas będziemy mieli pewność, że nasza stolarka okienna, nie tylko uchroni nasz dom przed ucieszą energii, ale też, że będzie sprawna przez cały okres eksploatacji.