Jak odnowić stare drewniane meble kuchenne?

Sięgając po odpowiednie środki można szybko i tanio wyczarować nowe wnętrze. Zastosowanie szybkoschnącej emalii do drewna pozwala zaoszczędzić czas i nadać meblom nowy wygląd. Dzięki niej możemy zarówno odmienić szafki, które nam się znudziły, jak i odnowić zniszczone meble. Pomalowanie drewnianych szafek jest prostym i efektownym rozwiązaniem.

Meble w kuchni po intensywnej eksploatacji często wymagają odświeżenia lub usunięcia starych powłok malarskich. Możemy to zrobić za pomocą elektrycznej szlifierki lub przy użyciu papieru ściernego. Na koniec pamiętajmy, aby odpylić drewno za pomocą wilgotnej ściereczki, by była ona sucha i czysta. Prace renowacyjne pójdą dużo szybciej, jeśli wybierzemy produkt szybkoschnący.

 

Przed nałożeniem pierwszej warstwy powinniśmy dokładnie wymieszać preparat, aby uzyskać jednolitą masę. Emalię nakładamy pędzlem, wałkiem lub natryskiem wzdłuż słojów. Stosując szybkoschnącą emalię do wnętrz firmy Altax, powierzchnia będzie sucha już po 20 minutach, od nałożenia, a po godzinie będzie gotowa do nałożenia kolejnej warstwy. Chcąc osiągnąć jeszcze lepszy efekt, zalecam nałożenie 2-3 warstw.

Odpowiednio wybrane emalie będą odporne na zadrapania i zarysowania. Nadadzą powierzchniom trwały kolor i zapewnią całkowite krycie, a dzięki bogatej palecie kolorów dadzą duże możliwości wyboru. Dodatkowo jeśli mają delikatny i niedrażniący zapach, będą odpowiednie do zastosowania wewnątrz naszych domów również zimą.

Ważne jest, aby produkt użyty do malowania drewnianych powierzchni w kuchni nie zawierał w swoim składzie substancji niebezpiecznych i szkodliwych dla zdrowia. Emalia firmy Altax spełnia europejską normę "BEZPIECZEŃSTWO ZABAWEK", dlatego idealnie nadaje się do stosowania nawet w okresie zimowym.

Nie musimy posiadać specjalnych umiejętności, by stworzyć nowe wnętrze. Wystarczy trochę czasu i chęci, a kuchnia zyska nowy wygląd. Z pewnością poprawi także nasze samopoczucie i umili przygotowywanie świątecznych potraw. Chcąc uzyskać jeszcze lepszy efekt końcowy, postawmy również na dodatki, które razem ze świeżo odmalowanymi szafkami stworzą spójną całość.

Andrzej Wójcik

Ochrona i dekoracja drewna

Zobacz wypowiedzi
ALTAX

Ekspert firmy

ALTAX