Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Drugi budynek w Polsce z certyfikatem BREEAM

BREEAM (BRE Environmental Assessment Method) to najbardziej rozpowszechniony sposób certyfikacji budynków w Europie, który podczas oceny uwzględnia aspekty ekologiczne projektu. W Polsce przyznano drugi już certyfikat tego typu dzięki konsultantom Grontmij Polska.

Zespół konsultantów Grontmij Polska sfinalizował projekt certyfikacji warszawskiego biurowca Crown Square, którego deweloperem jest firma Ghelamco. Obiekt ten został tym samym drugim nowym budynkiem w Polsce, który uzyskał certyfikat BREEAM. Ilość nowych projektów oraz dodatkowa aktywność konsultantów Grontmij wskazują na dynamiczny rozwój działalności tej firmy w zakresie zielonych certyfikatów.

Crown Square to kolejny budynek w Polsce (po Trinity Park III), który uzyskał certyfikat BREEAM (wg schematu BREEAM Europe Offices 2008). Biurowiec zlokalizowany jest na warszawskiej Woli, posiada powierzchnię użytkową 14,5 tys. m2 oraz garaż podziemny dla 230 samochodów. Projektanci zadbali w szczególności o zdrowie i dobre samopoczucie pracowników - wysoka jakość środowiska wewnętrznego, dobra komunikacja. Pozostałe rozwiązania, które miały wpływ na wynik certyfikatu to między innymi energooszczędne windy, energooszczędne systemy klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania oraz oświetlenia; zastosowanie przyjaznych dla środowiska materiałów oraz zrównoważone zarządzanie (odbiory techniczne, gospodarka odpadami). Crown Square posiada rozbudowany system automatycznego zarządzania BMS (ang. Building Management Systems).

źródło: www.grontmij.pl
zdjęcie: Ghelamco Poland

 

 

Dodano: 2010-11-25

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej