Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Policz, ile zaoszczędzisz montując rekuperator?

Firma Rekuperatory.pl przygotowała nową bezpłatną aplikację obliczeniową, która wskaże nam realne oszczędności wynikające z wyposażenia domu w rekuperator.

Za pomocą aplikacji przygotowanej przez firmę Rekuperatory.pl można obliczyć realne oszczędności, jakie daje zastosowanie systemu rekuperacji wykonanego na przewodach sztywnych i opartego o energooszczędny rekuperator AERIS oraz systemu ogrzewania pompą ciepła dla budynku jednorodzinnego.

Kalkulator oszczędności jest prosty w obsłudze. Po wprowadzeniu odpowiednich danych otrzymujemy informację na temat oszczędności eksploatacyjnych oraz inwestycyjnych związanych z montażem rekuperatora. Ponosimy wówczas znacznie mniejsze koszty na ogrzewanie domu oraz nie ponosimy kosztów związanych z wentylację grawitacyjną (budowa kominów, montaż nawiewników okiennych).

Kalkulator oszczędności pokaże nam także oszczędności inwestycyjne w przypadku zainstalowania pompy ciepła jako systemu ogrzewania. Nie ponosimy wówczas kosztów związanych z wyposażeniem tradycyjnej kotłowni.

Aplikacja obliczeniowa porównuje dane obliczeniowe prawidłowo działającej wentylacji grawitacyjnej oraz prawidłowo działającej wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Do obliczeń wykorzystuje się historyczne dane meteorologiczne z ostatnich 20 lat, dane techniczne systemów i rekuperatorów AERIS? oraz pomp ciepła wiodących producentów.

Kalkulator oszczędności dostępny jest na stronie internetowej Rekuperatory.pl.

źródło: Rekuperatory.pl

Dodano: 2010-12-10

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej