Policz, ile zaoszczędzisz montując rekuperator?

Policz, ile zaoszczędzisz montując rekuperator?

Firma Rekuperatory.pl przygotowała nową bezpłatną aplikację obliczeniową, która wskaże nam realne oszczędności wynikające z wyposażenia domu w rekuperator.

Za pomocą aplikacji przygotowanej przez firmę Rekuperatory.pl można obliczyć realne oszczędności, jakie daje zastosowanie systemu rekuperacji wykonanego na przewodach sztywnych i opartego o energooszczędny rekuperator AERIS oraz systemu ogrzewania pompą ciepła dla budynku jednorodzinnego.

Kalkulator oszczędności jest prosty w obsłudze. Po wprowadzeniu odpowiednich danych otrzymujemy informację na temat oszczędności eksploatacyjnych oraz inwestycyjnych związanych z montażem rekuperatora. Ponosimy wówczas znacznie mniejsze koszty na ogrzewanie domu oraz nie ponosimy kosztów związanych z wentylację grawitacyjną (budowa kominów, montaż nawiewników okiennych).

Kalkulator oszczędności pokaże nam także oszczędności inwestycyjne w przypadku zainstalowania pompy ciepła jako systemu ogrzewania. Nie ponosimy wówczas kosztów związanych z wyposażeniem tradycyjnej kotłowni.

Aplikacja obliczeniowa porównuje dane obliczeniowe prawidłowo działającej wentylacji grawitacyjnej oraz prawidłowo działającej wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Do obliczeń wykorzystuje się historyczne dane meteorologiczne z ostatnich 20 lat, dane techniczne systemów i rekuperatorów AERIS? oraz pomp ciepła wiodących producentów.

Kalkulator oszczędności dostępny jest na stronie internetowej Rekuperatory.pl.

źródło: Rekuperatory.pl