Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego organizatorem Green Building Night

18 stycznia 2011 r. w Warszawie odbędzie się pierwsze tegoroczne spotkanie z serii PLGBC Green Building Night z udziałem World Green Building Council. Styczniowe wydarzenie jest kolejnym z serii cieszących się ogromnym zainteresowaniem spotkań organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego - Polish Green Building Council (PLGBC) będzie mieć zaszczyt gościć Dominikę Czerwińską z World Green Building Council (WGBC). Dominika Czerwińska, Coordinator of Council Development - World Green Building Council jest odpowiedzialna za powstawanie i rozwój organizacji GBC na świecie. Jest związana z WGBC od ponad 2 lat. Podczas PLGBC Green Building Night poprowadzi wykład zatytułowany "World GBC: Growing Global Scale Green Building Awareness".

Dominika Czerwińska ukończyła z wyróżnieniem studia na York University w Toronto . Posiada tytuł Honours Bachelor of Science and Engineering oraz Master of Environmental Studies na kierunku urbanistycznym, ze specjalnością w rozwoju zrównoważonym i budownictwie ekologicznym. Wcześniej pracowała również w York University?s Institute for Research and Innovation in Sustainability (IRIS).

Podczas PLGBC Green Building Night, Agnes Vorbrodt-Schurma, Dyrektor Wykonawcza PLGBC przedstawi postępy PLGBC w adaptacji systemu LEED do warunków Polskich poczynione w ciągu ostatnich miesięcy.

źródło i zdjęcie: PLGBC

Dodano: 2011-01-07

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej