Skuteczna izolacja ścian zewnętrznych: LUMINA  i ROCKWOOL

Skuteczna izolacja ścian zewnętrznych: LUMINA i ROCKWOOL

Solidna i trwała izolacja termiczna ma podstawowe znaczenie dla zużycia energii w domu energooszczędnym. W celu zapewnienia bardzo dobrych parametrów cieplnych budynku, izolujemy przede wszystkim przegrody zewnętrzne, czyli ściany i dach.

Kompleksowe wykonanie elewacji budynku LUMINA HOUSE było kolejnym etapem prac budowlanych, prowadzonych w podwrocławskiej gminie Długołęka. By osiągnąć jak najlepsze parametry, zastosowano ocieplenie ze skalnej wełny mineralnej firmy ROCKWOOL.

O energooszczędnych właściwościach skalnej wełny mineralnej firmy ROCKWOOL mówi Tomasz Kwiatkowski, doradca techniczny firmy ROCKWOOL.

Jakie są podstawowe zalety wełny skalnej, które wyróżniają ją spośród innych materiałów izolacyjnych?

Tomasz Kwiatkowski

Przede wszystkim trwałość, niepalność i paroprzepuszczalnosć, nie zapominając oczywiście o izolacyjności termicznej i akustycznej. Materiały izolacyjne w trakcie eksploatacji mogą tracić swoje właściwości termiczne, zatrzymując po kilku latach mniej ciepła niż w chwili montażu. Skalna wełna mineralna przede wszystkim zapewnia oszczędność energii i komfort na wiele lat. Dzięki swoim właściwościom doskonale izoluje budynek termicznie, jest niepalna, jest paroprzepuszczalna i trwała.

W LUMINIE zdecydowano się na zastosowanie systemu ECOROCK-L, czym się charakteryzuje ten produkt?

Tomasz Kwiatkowski

ECOROCK-L to kompletny system wykonania elewacji - począwszy od płyt ze skalnej wełny mineralnej, aż po tynk.

W skład systemu ECOROCK-L wchodzą:

  • płyty FASROCK-L,
  • klej do przyklejania wełny,
  • klej do zatapiania siatki wraz z siatką elewacyjną,
  • podkład tynkarski,
  • tynk mineralny (dostępny w dwóch strukturach: baranka lub kornika).

Poza systemem należy dobrać tylko narożniki z siatką, listwy startowe i listwy przyokienne, których ilość zależy od kształtu budynku i liczby okien, więc nie można przeliczyć ich ilości na powierzchnię elewacji.