Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Skuteczna izolacja ścian zewnętrznych: LUMINA i ROCKWOOL

Solidna i trwała izolacja termiczna ma podstawowe znaczenie dla zużycia energii w domu energooszczędnym. W celu zapewnienia bardzo dobrych parametrów cieplnych budynku, izolujemy przede wszystkim przegrody zewnętrzne, czyli ściany i dach.

Kompleksowe wykonanie elewacji budynku LUMINA HOUSE było kolejnym etapem prac budowlanych, prowadzonych w podwrocławskiej gminie Długołęka. By osiągnąć jak najlepsze parametry, zastosowano ocieplenie ze skalnej wełny mineralnej firmy ROCKWOOL.

O energooszczędnych właściwościach skalnej wełny mineralnej firmy ROCKWOOL mówi Tomasz Kwiatkowski, doradca techniczny firmy ROCKWOOL.

Jakie są podstawowe zalety wełny skalnej, które wyróżniają ją spośród innych materiałów izolacyjnych?

Tomasz Kwiatkowski

Przede wszystkim trwałość, niepalność i paroprzepuszczalnosć, nie zapominając oczywiście o izolacyjności termicznej i akustycznej. Materiały izolacyjne w trakcie eksploatacji mogą tracić swoje właściwości termiczne, zatrzymując po kilku latach mniej ciepła niż w chwili montażu. Skalna wełna mineralna przede wszystkim zapewnia oszczędność energii i komfort na wiele lat. Dzięki swoim właściwościom doskonale izoluje budynek termicznie, jest niepalna, jest paroprzepuszczalna i trwała.

W LUMINIE zdecydowano się na zastosowanie systemu ECOROCK-L, czym się charakteryzuje ten produkt?

Tomasz Kwiatkowski

ECOROCK-L to kompletny system wykonania elewacji - począwszy od płyt ze skalnej wełny mineralnej, aż po tynk.

W skład systemu ECOROCK-L wchodzą:

  • płyty FASROCK-L,
  • klej do przyklejania wełny,
  • klej do zatapiania siatki wraz z siatką elewacyjną,
  • podkład tynkarski,
  • tynk mineralny (dostępny w dwóch strukturach: baranka lub kornika).

Poza systemem należy dobrać tylko narożniki z siatką, listwy startowe i listwy przyokienne, których ilość zależy od kształtu budynku i liczby okien, więc nie można przeliczyć ich ilości na powierzchnię elewacji.Dodano: 2011-07-19

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej