Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Wytyczne dla gmin dotyczące wdrażania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

Na zlecenie Ministerstwa Środowiska powstały "Wytyczne dla gmin dotyczące wdrażania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi". Opracowanie zawiera kompleksowy opis systemu gospodarki odpadami komunalnymi, wprowadzonego ustawą z dnia 1 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw.

"Wytyczne dla gmin dotyczące wdrażania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi", autorstwa dr inż Zbigniewa Grabowskiego, zostały opublikowane na stronie Ministerstwa Środowiska w dziale "Baza wiedzy - Opracowania i ekspertyzy". Na opracowanie to czekało wielu pracowników gminnych, dla których opisano działania w zakresie odpadów komunalnych. Publikacja zawiera szereg praktycznych wskazówek w zakresie, m. in. działań logistycznych oraz działań prawnych niezbędnych dla budowy nowego systemu.

"Wytyczne dla gmin dotyczące wdrażania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi" dostępne są na stronie Ministerstwa Środowiska.

źródło: Ministerstwa Środowiska
zdjęcie: www.stolicaczystosci.pl

Dodano: 2012-03-08

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej