Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Jak oszczędzać wodę?

Jednym z głównych problemów, z którym boryka się cały świat to kurczące się zapasy wody pitnej. Oszczędzanie wody jest ważne nie tylko dlatego, że jest jej coraz mniej, ale również ze względu na wysokie rachunki jakie wiążą się z jej nieracjonalnym wykorzystywaniem. Warto więc zapoznać się z podstawowymi czynnościami, które nie tylko pomogą zadbać o środowisko naturalne, ale również zmniejszą w widocznym stopniu nasze wydatki.

W ciągu dnia najwięcej wody zużywamy w łazience. To właśnie w tym miejscu należy zacząć zmieniać swoje dotychczasowe nawyki. Po pierwsze, powinniśmy zastąpić długie kąpiele w wannie, szybkim prysznicem. Po drugie, aby uniknąć przepływu czystej wody do kanalizacji, konieczne jest zakręcanie kranu podczas szczotkowania zębów. Po trzecie, dokładnie dokręcajmy baterie łazienkowe, aby zapobiec ujściu wody. A jak możemy zadbać o oszczędność wody w miejscu pracy? Myjąc naczynia w zmywarkach oraz używając przez cały dzień tej samej szklanki do picia wody. Z kolei właściciele działek lub domów z ogrodem powinni wykorzystywać do podlewania roślin deszczówkę, którą można zbierać w specjalnych pojemnikach lub beczkach.

Nawet światowe koncerny angażują się w akcję popierające dbałość o środkowisko naturalne. "Oszczędzaj Wodę: Każda kropla jest ważna" pod takim hasłem Toyota propaguje idee zielonego miesiąca, która jest elementem ogólnoświatowej akcji "TMC Green Month Campaign" rozpowszechnianej już od 1973 roku. Jak co roku, w trakcie zielonego miesiąca Toyoty, chcemy zaangażować wszystkich pracowników i osoby z naszego otoczenia do włączenia się w działania na rzecz ochrony środowiska. Tegoroczna edycja skupia się na oszczędzaniu zasobów wodnych, których poziom znacznie się pomniejszył, mówi Dominika Bońkowska, właściciel salonu Toyota Bońkowscy. W tym celu skupimy swoje działania na uświadamianiu ludzi, jak można oszczędzić wodę w miejscu pracy oraz w domu, dodaje Bońkowska.

Warto również pamiętać o odpowiednim składowaniu zużytego sprzętu elektrycznego, baterii i akumulatorów. Do ich wytworzenia wykorzystuje się duże ilości wody. Wszystkie działania jakie podejmiemy na rzecz ograniczenia zużycia wody wpłyną na poprawę jej światowych zasobów. Nie można też zapominać o wysokości naszych rachunków.

źródło: Informacja prasowa

Dodano: 2012-06-27

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej