Jak oszczędzać wodę?

Jak oszczędzać wodę?

Jednym z głównych problemów, z którym boryka się cały świat to kurczące się zapasy wody pitnej. Oszczędzanie wody jest ważne nie tylko dlatego, że jest jej coraz mniej, ale również ze względu na wysokie rachunki jakie wiążą się z jej nieracjonalnym wykorzystywaniem. Warto więc zapoznać się z podstawowymi czynnościami, które nie tylko pomogą zadbać o środowisko naturalne, ale również zmniejszą w widocznym stopniu nasze wydatki.

W ciągu dnia najwięcej wody zużywamy w łazience. To właśnie w tym miejscu należy zacząć zmieniać swoje dotychczasowe nawyki. Po pierwsze, powinniśmy zastąpić długie kąpiele w wannie, szybkim prysznicem. Po drugie, aby uniknąć przepływu czystej wody do kanalizacji, konieczne jest zakręcanie kranu podczas szczotkowania zębów. Po trzecie, dokładnie dokręcajmy baterie łazienkowe, aby zapobiec ujściu wody. A jak możemy zadbać o oszczędność wody w miejscu pracy? Myjąc naczynia w zmywarkach oraz używając przez cały dzień tej samej szklanki do picia wody. Z kolei właściciele działek lub domów z ogrodem powinni wykorzystywać do podlewania roślin deszczówkę, którą można zbierać w specjalnych pojemnikach lub beczkach.

Nawet światowe koncerny angażują się w akcję popierające dbałość o środkowisko naturalne. "Oszczędzaj Wodę: Każda kropla jest ważna" pod takim hasłem Toyota propaguje idee zielonego miesiąca, która jest elementem ogólnoświatowej akcji "TMC Green Month Campaign" rozpowszechnianej już od 1973 roku. Jak co roku, w trakcie zielonego miesiąca Toyoty, chcemy zaangażować wszystkich pracowników i osoby z naszego otoczenia do włączenia się w działania na rzecz ochrony środowiska. Tegoroczna edycja skupia się na oszczędzaniu zasobów wodnych, których poziom znacznie się pomniejszył, mówi Dominika Bońkowska, właściciel salonu Toyota Bońkowscy. W tym celu skupimy swoje działania na uświadamianiu ludzi, jak można oszczędzić wodę w miejscu pracy oraz w domu, dodaje Bońkowska.

Warto również pamiętać o odpowiednim składowaniu zużytego sprzętu elektrycznego, baterii i akumulatorów. Do ich wytworzenia wykorzystuje się duże ilości wody. Wszystkie działania jakie podejmiemy na rzecz ograniczenia zużycia wody wpłyną na poprawę jej światowych zasobów. Nie można też zapominać o wysokości naszych rachunków.

źródło: Informacja prasowa