Kompaktowe pompy ciepła w domach jednorodzinnych

Kompaktowe pompy ciepła w domach jednorodzinnych

Przyjemny klimat w budynku oraz ciepła woda nie są już luksusem. Wzrost kosztów energii i dbałość o środowisko przyczynia się do zainteresowania odnawialnymi źródłami energii. Firma Stiebel Eltron przygotowała doskonałe rozwiązanie dla budynków jednorodzinnych.

Wzrost cen energii spowodował podwyższenie kosztów ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. By uzyskać niższe rachunki za media, warto stosować urządzenia systemu grzewczego bazujące na źródłach naturalnych. Kompaktowe pompy ciepła firmy Stiebel Eltron z serii WPC i WPC Cool przystosowane są do pracy w systemach solanka-woda. Pozwolą ogrzać pomieszczenia i przygotować ciepłą wodę niewielkim kosztem, w zgodzie z naturą i ekologią. Pompy z serii WPC posiadają dodatkową funkcję chłodzenia pasywnego.

Kompaktowe pompy ciepła WPC i WPC Cool służą do automatycznego ogrzewania wody do temperatury zasilania +60°C oraz do pracy na cele centralnego ogrzewania. Urządzenia są wyposażone w zintegrowany, emaliowany zasobnik c.w.u. o pojemności 200 litrów z wężownicą. Zakres temperatur dla dolnego źródła z solanką mieści się w przedziale od -5°C do +20°C.

Kompaktowa pompa ciepła WPC Stiebel Eltron

Dzięki zwartej budowie pompa zajmuje mniej niż 0,4m? powierzchni wewnątrz budynku. Konstrukcja i elementy obudowy wyposażone są w izolację dźwiękową, która gwarantuje bardzo cichą pracę urządzenia. Pompy WPC oraz WPC Cool zawierają ekologiczny czynnik chłodniczy R 410A.

Wbudowany regulator pompy ciepła WPMi zapewnia optymalną regulację systemów: grzewczego, ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenia pasywnego. W wersji WPC Cool wbudowany został płytowy wymiennik chłodzenia pasywnego oraz zawór przełączający. Oba modele posiadają zabezpieczenie przed korozją - elementy obudowy zewnętrznej wykonane zostały z blachy stalowej cynkowanej ogniowo i pokrytej lakierem piecowym.

Pakiety z pompą ciepła WPC firmy Stiebel Eltron

Producent przygotował 4 pakiety oparte na pompach ciepła WPC. Kompaktowa pompa ciepła WPC o mocy 13, 10 lub 5,7 kW jest idealnym rozwiązaniem do domów jednorodzinnych. Przeznaczona jest do centralnego ogrzewania podłogowego i grzejnikowego oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.

System grzewczy z urządzeniem WPC składa się z pompy ciepła solanka-woda z wbudowaną automatyką sterującą WPMi, 200-litrowym zasobnikiem c.w.u. oraz przyłączami elastycznymi. W zestawie znajduje się moduł zdalnego sterowania z czujnikiem temperatury wewnętrznej i trzema trybami pracy - normalnym, obniżonym i automatycznym. Dołączony jest również rozdzielacz dolnego źródła pomp ciepła z pionowym lub poziomym gruntowym wymiennikiem ciepła, naczynie wzbiorcze centralnego ogrzewania o pojemności 25 litrów i naczynie wzbiorcze dolnego źródła o pojemności 12 litrów.

Zestaw z pompą ciepła WPC Cool firmy Stiebel Eltron

Również w 4 wersjach oferowana jest pompa WPC Cool. Dostępne moce urządzenia to 13, 10 oraz 5,7 kW. Również ten model przeznaczony jest do przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz do centralnego ogrzewania podłogowego i grzejnikowego. Wersja WPC Cool posiada dodatkową funkcję chłodzenia pasywnego. Walory użytkowe są tutaj identycznie jak w pompie WPC. Dodatkowe zalety wynikają z zabudowania zasobnika c.w.u. oraz zaworu trójdrożnego do połączenia pomiędzy obiegiem grzewczym i obiegiem ogrzewania wody użytkowej.

Pompa WPC Cool została wyposażona w wymiennik płytowy chłodzenia pasywnego oraz zawór przełączający grzanie i chłodzenie. Dopuszczalne są dwa systemy chłodzenia: podłogowe oraz nadmuchowe, przez klimakonwektory firmy Stiebel Eltron.

Pakiet z pompą ciepła WPC Cool zawiera pompę ciepła solanka-woda z wbudowaną automatyką sterująca WPMi oraz 200-litrowym zasobnikiem c.w.u. i przyłączami elastycznym. Będący w zestawie moduł zdalnego sterowania chłodzeniem, mierzy temperaturę i wilgotność pomieszczeń. Pakiet obejmuje też rozdzielacz dolnego źródła pomp ciepła z pionowym lub poziomym gruntowym wymiennikiem ciepła, naczynie wzbiorcze centralnego ogrzewania o pojemności 25 litrów oraz naczynie wzbiorcze dolnego źródła o pojemności 12 litrów.

Do każdego pakietu, zarówno tego z pompą WPC, jak i WPC Cool, dołączany jest rozdzielacz WPSV.

źródło i zdjęcia: Stiebel Eltron