Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Czym można wykańczać mury z betonu komórkowego?

Zacznijmy od tego, że podłoże z bloczków z betonu komórkowego jest podłożem typowym i nie ma konieczności stosowania do niego specjalnych rozwiązań czy zabiegów.
Ściana wykonana z betonu komórkowego z uwagi na swój mineralny charakter, dobrze "współpracuje" z każdym rodzajem tynku, aczkolwiek najkorzystniejsze są tynki mineralne. Jakich jednak tynków się nie poleca?

Z uwagi na zjawisko dyfuzji pary wodnej przez ścianę (paroprzepuszczalności), nie poleca się stosowania na mury z betonu komórkowego tynków na bazie żywic akrylowych. Chyba, że ściana jest już zaizolowana warstwą o dużym oporze dyfuzyjnym, czyli styropianem. Wtedy rodzaj tynku zewnętrznego nie ma znaczenia.

Dużą zaletą betonu komórkowego jest to, że bloczki mają idealne wymiary (tolerancja wymiaru szerokości ± 1,5 mm), więc ściany z nich zbudowane stanowią dobre podłoże pod wszelkie warstwy wykończeniowe. Z kolei równa powierzchnia ściany pozwala stosować pocienione tynki i nie wymaga wyrównywania zaprawą tynkarską.
Aplikacja tynku na ścianie z betonu komórkowego jest standardowo poprzedzana zaimpregnowaniem podłoża impregnatem odpowiednim do rodzaju wybranego tynku.

źródło: H+H

Dodano: 2015-07-01
Poradnik
Na wielkość ciągu kominowego oprócz parametrów samego komina, jego stanu technicznego, czystości oraz sposobu eksploatacji, największy wpływ ma przyroda - wszystko to, co do tej pory znajdowało się poza kontrolą człowieka, a zatem: siła wiatru i jego kierunki oddziaływania,... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej