Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Czym wykańczać ściany wewnętrzne z betonu komórkowego?

Ściany działowe z betonu komórkowego stawia się dość łatwo i szybko. Przede wszystkim dzięki temu, że przycinanie bloczków nie jest trudne i nie wymaga dużej siły. Z tego względu bloczki z powodzeniem wykorzystuje się do budowy ścian łukowych czy ścianek na poddaszu, które często wymagają dociętych na wymiar elementów. Bloczki z betonu komórkowego mają dużą dokładność wymiarową, łączy się je cienkimi spoinami, a to ułatwia późniejsze wykańczanie ścian.

Firma H+H umożliwia jeszcze szybsze wznoszenie tego typu ścian, wprowadzając do swojej oferty elementy H+H TEMPO. To kompletny system wznoszenia ścianek działowych w skład, którego wchodzą panele ścienne TEMPO oraz niezbrojone nadproża H+H TEMPO N (nadproża do ścian nienośnych).

System H+H TEMPO to lekka i bardzo wytrzymała alternatywa dla ścian działowych wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych, cegły ceramicznej czy ciężkiej cegły silikatowej.

Ściany działowe można wykańczać dowolnym rodzajem tynku wewnętrznego (gipsowy, mineralny, tradycyjny, cienkowarstwowy). Z uwagi na dokładność wyrobów ± 1,5 mm można również pokusić się o wykańczanie ścian samymi gładziami tynkowymi. Przed malowaniem ścian należy, tak jak w przypadku innych materiałów ściennych, użyć preparatu gruntującego dobranego do rodzaju farby. Ścianki z betonu komórkowego można również tapetować. Wówczas przed położeniem tapety trzeba wyrównać powierzchnię szpachlując wszystkie nierówności i spoiny. Ścianki wykonane z elementów z betonu komórkowego mają w zupełności wystarczające parametry izolacyjności akustycznej w zakresie przegród wewnętrznych wydzielających pomieszczenia. Spełniają one aktualne wymagania normowe i prawne dotyczące akustyki.

źródło: H+H
Dodano: 2015-07-14

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej