Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Plazmowa technologia utylizacji odpadów

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) zawarła porozumienie o współpracy (Memorandum of Understanding) z kanadyjską firmą Plasco Energy Group z siedzibą w Ottawie. Przedmiotem zainteresowania stron jest analiza możliwości zbudowania w Polsce zakładów termicznej, plazmowej utylizacji stałych odpadów komunalnych.

Celem Porozumienia jest zbadanie możliwych obszarów współpracy w zakresie realizacji przedsięwzięć innowacyjnych. Zakłady wykorzystujace plazmową technologię utylizacji odpadów komunalnych będą produkować energię elektryczną i inne sprzedawalne produkty, w oparciu o autorską technologię opracowaną przez Plasco Energy Group.

Misją ARP jest wspieranie działań, które przynoszą rozwiązania innowacyjne i między innymi dlatego postanowiliśmy o podjęciu współpracy z Plasco Energy Group. To jest taka dziedzina, w której innowacyjność jest elementem kardynalnym. Przynosi nie tylko pewną zmianę przemysłową, ale i także pewną zmianę społeczną, ukazuje całkowicie nowe spojrzenie na utylizację odpadów. Pragniemy funkcjonować jako partner finansowy przedsięwzięcia Plasco. Chcemy aby przy okazji realizacji tego porozumienia znaleźć polskich dostawców sprzętu Plasco, i chcemy także by całym procesem budowy zajmowały się polskie przedsiębiorstwa, powiedział Andrzej Szortyka, członek zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.mide.pl

Dodano: 2010-02-22
Poradnik
Na wielkość ciągu kominowego oprócz parametrów samego komina, jego stanu technicznego, czystości oraz sposobu eksploatacji, największy wpływ ma przyroda - wszystko to, co do tej pory znajdowało się poza kontrolą człowieka, a zatem: siła wiatru i jego kierunki oddziaływania,... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej