Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Instytut Energetyki Odnawialnej bada rynek kolektorów słonecznych

Coroczny rejestr sprzedaży kolektorów słonecznych w Polsce prowadzony jest przez Instytut Energetyki Odnawialnej. Dane w postaci wyłącznie zagregowanej przekazywane są do European Solar Thermal Industry Federation (ESTIF) oraz wielu innych instytucji.

Wśród tych instytucji są GUS i Komisja Europejska (min. w ramach międzynarodowego konsorcjum EuObserver, które prowadzi statystykę wszystkich odnawialnych źródeł energii w krajach UE). Raporty zaś otrzymują: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Środowiska oraz wiele innych instytucji rządowych.

W tym roku, po raz kolejny, będziemy prowadzić tego typu badanie. Dzięki wynikom badań można pokazać rosnącą rolę energetyki słonecznej w Polsce i rolę Polski na mapie energetyki słonecznej w UE i na świecie. Mamy jednak nadzieję, że wyniki tych badań w szczególności służą w ocenie i planowaniu firmom działającym na rynku krajowym, podaje Instytut Energetyki Odnawialnej.

Instytut Energetyki Odnawialnej przygotuje specjalny raport - Rynek Energetyki Słonecznej Cieplnej w Polsce w 2009 r.

W badaniu rynku kolektorów słonecznych biorą udział następujace  firmy: Ariston, BMK Solar, EcoSchubert, Energia Odnawialna, Hewalex, Immergas, Junkers, Projprzemeko, Skorut, Solar Polska, Solver, Soleko, Sonnenkraft, Stiebel Eltron, Ulrich, Viessmann, Vaillant, Watt i Wolf.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.oze.sklep.pl

Dodano: 2010-03-17

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej