Instytut Energetyki Odnawialnej bada rynek kolektorów słonecznych

Instytut Energetyki Odnawialnej bada rynek kolektorów słonecznych

Coroczny rejestr sprzedaży kolektorów słonecznych w Polsce prowadzony jest przez Instytut Energetyki Odnawialnej. Dane w postaci wyłącznie zagregowanej przekazywane są do European Solar Thermal Industry Federation (ESTIF) oraz wielu innych instytucji.

Wśród tych instytucji są GUS i Komisja Europejska (min. w ramach międzynarodowego konsorcjum EuObserver, które prowadzi statystykę wszystkich odnawialnych źródeł energii w krajach UE). Raporty zaś otrzymują: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Środowiska oraz wiele innych instytucji rządowych.

W tym roku, po raz kolejny, będziemy prowadzić tego typu badanie. Dzięki wynikom badań można pokazać rosnącą rolę energetyki słonecznej w Polsce i rolę Polski na mapie energetyki słonecznej w UE i na świecie. Mamy jednak nadzieję, że wyniki tych badań w szczególności służą w ocenie i planowaniu firmom działającym na rynku krajowym, podaje Instytut Energetyki Odnawialnej.

Instytut Energetyki Odnawialnej przygotuje specjalny raport - Rynek Energetyki Słonecznej Cieplnej w Polsce w 2009 r.

W badaniu rynku kolektorów słonecznych biorą udział następujace  firmy: Ariston, BMK Solar, EcoSchubert, Energia Odnawialna, Hewalex, Immergas, Junkers, Projprzemeko, Skorut, Solar Polska, Solver, Soleko, Sonnenkraft, Stiebel Eltron, Ulrich, Viessmann, Vaillant, Watt i Wolf.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.oze.sklep.pl