Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Europa oparta o źródła odnawialne

Organizacja WWF z zadowoleniem przyjęła główny wniosek raportu firmy McKinsey na temat różnych wariantów ograniczenia zużycia węgla w sektorze energetycznym Unii Europejskiej do roku 2050.

Raport potwierdza, że osiągnięcie 100% zaopatrzenia w energię ze źródeł odnawialnych jest technicznie możliwe. Jak podaje WWF wyniki raportu wskazują, że obawy dotyczące wysokich kosztów i zawodności systemu energetycznego opartego w pełni na energii odnawialnej są bezzasadne.

Całkowite koszty elektryczności w tym wariancie są zaledwie o 5-10 proc. wyższe niż w innych scenariuszach niskowęglowych uwzględnionych w raporcie.

To doskonała wiadomość. Raport potwierdza , że nasza wizja całkowitego oparcia systemu elektroenergetycznego na źródłach odnawialnych do 2050 roku jest uzasadniona ekonomicznie, powiedział Wojciech Stępniewski, kierownik projektu ?Klimat i energia? WWF Polska.

Kolejnym krokiem Unii powinno być stworzenie długoterminowej strategii przejścia na energetykę odnawialną do 2050 roku. Taki zrównoważony kierunek rozwoju sektora energetycznego w Europie pozwoli jednocześnie chronić klimat, ograniczyć zagrożenia związane z energetyką nuklearną i zapewnić bezpieczeństwo energetyczne. Jest najefektywniejszy, tworzy najwięcej miejsc pracy i akceptuje go największą część społeczeństwa.

Raport dotyczący m.in. źródeł odnawialnych wykonany został na zlecenie Europejskiej Fundacji Klimatycznej (European Climate Foundation), we współpracy z licznymi przedstawicielami sektora energetycznego.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.sxc.hu

Dodano: 2010-04-21

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej