Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Czym są zielone technologie?

Zielone technologie są logicznym następstwem wyczerpywania się zasobów surowców, urbanizacji i zmian klimatu. Ich celem jest zapewnienie czystego powietrza, wody i energii.

Zielona technologia to składowa sześciu głównych elementów: energetyki przyjaznej środowisku i magazynowania energii, modernizacji energetyki, efektywniejszego korzystania z surowców, recyklingu, zrównoważonej gospodarkę wodą oraz zrównoważonego transportu. Ich łączna globalna wartość szacowana jest na 1400 mld euro. Nie jest to cała wartość, ponieważ nie można wykluczyć, że np. firmy handlowe lub banki także oferują "zielone" produkty lub usługi.

Zielone technologie to nie tylko siłownie wiatrowe i panele słoneczne. Wartość energetyki odnawialnej szacowana jest na 90 mld euro. Zielone technologie prowadzą do nowego typu gospodarki. Funkcjonują sprawdzone modele biznesowe produkcji wyrobów i technologii energetycznej, które są stosowane w technologii ochrony środowiska. Wydatki publiczne związane z rozwojem zielonych technologii są uzasadnione, ponieważ zapobiegają zmianom klimatycznym i malejącym zasobom. Większość firm dostrzega wagę ekorozwoju.

Do 2020 roku globalny rynek zielonej technologii podwoi wartość do 3200 mld euro. Oznacza to, że firmy przodujące w rozwoju zielonej technologii mają ogromną szansę rozwoju.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: AFP

Dodano: 2010-05-17

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej