Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Pomaluj ściany ekologiczną farbą PARA

Świat zwariował na punkcie ECO. Odżywiamy się ECO, ubieramy, ale także mieszkamy w ECO domach wykonanych ze "zdrowych" materiałów budowlanych.  Wnętrzarski design idąc za tropem ekologii postawił na meble i dodatki wykonane z naturalnych surowców. A ściany? Też ekologiczne!

Bogactwem przyjaznych środowisku kolorów zachwyca producent kanadyjskich farb PARA. PARA wie, że zdrowe otoczenie to podstawa symbiozy ze środowiskiem. Dlatego w palecie produktów znalazły się ekologiczne farby Essence. Ich technologia oparta jest  na zerowej zawartości lotnych związków organicznych. Zwiększona emisja tych środków do atmosfery powoduje powiększanie się dziury ozonowej. Nie bez przyczyny zatem ekolodzy walczą o minimalizację ich zawartości w farbach i innych produktach chemicznych.

 

Ekologiczne farby PARA Essence są przyjazne dla wszystkich, którzy troszczą się o środowisko, ale  nie tylko. Jego zmniejszona emisja zapachu sprawia, że są przyjazne osobom wrażliwym.  Mają także podwyższone parametry UV, dzięki czemu kolor na długi czas zachowuje swoje właściwości. Linia Essence dostępna jest w całej palecie kolorów, w kilku stopniach połysku. Farby można kupić w salonach PARA oraz Dekorian.


***
Paleta kanadyjskich farb PARA to ponad 5 000 kolorów zaprojektowanych przez  architektów i plastyków z Ameryki Północnej. Stulenia tradycja pozwoliła na stworzenie farb najwyższej jakości, przyjaznych środowisku i człowiekowi. W ofercie marki PARA dostępne są farby do wnętrz, farby zewnętrzne, tynki dekoracyjne, tapety, grunty i podkłady oraz szeroka gama elementów dekoracyjnych.

Informacja prasowa: PARA

Dodano: 2010-08-16

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej