Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Jak kupować i budować komin?

Należy zadbać o to, by komin został dobrany do urządzenia grzewczego. Jest to zadanie dla instalatora, który dobierze jego średnicę, poszczególne elementy oraz wskaże najwłaściwszy sposób jego usytuowania.

Uwaga!

Zbyt mała w stosunku do mocy kotła średnica komina zakłóca odprowadzanie spalin. Dlatego należy upewnić się, czy przewody kominowe mają przekrój dobrany do mocy urządzeń grzewczych i jednakowy na całej swojej długości.

Warto sprawdzić dokumentację techniczną i oznakowanie komina. W czasie montażu należy dopilnować, by każdy przewód kominowy był poprowadzony pionowo. Odchylenie przewodu od pionu może wynosić maksymalnie 30 stopni, lecz tylko na odcinku nie dłuższym niż 2 m. Trzeba zadbać, by przed uruchomieniem komin został odebrany przez mistrza kominiarskiego, który sprawdzi: zgodność wykonania komina z projektem, stan techniczny komina, drożność przewodów oraz ciąg kominowy. Osoba dokonująca odbioru komina, czyli mistrz kominiarski, musi podpisać protokół dopuszczający go do użytkowania.

opr.: Redakcja

Zdaniem eksperta

Długotrwałe lub bardzo intensywne opady deszczu mogą spowodować utrudnienia komunikacyjne na posesji. Najczęściej dają one o sobie znać w takich miejscach, w których teren nie został właściwie wyprofilowany. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym problemem jest wykorzystanie do budowy nawierzchni ażurowych płyt z betonu, które nie tylko odprowadzają wodę do gruntu, ale stanowią także wsparcie dla ekosystemu.

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania