Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
DOMPLAN
Powierzchnia użytkowa
117.40m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Kocioł ze spalaniem górnym

Kotły na węgiel ze spalaniem górnym są proste i tanie, a całe załadowane paliwo szybko zaczyna się w nich żarzyć, ponieważ komora załadunkowa jest komorą spalania.

Dzięki temu kotły ze spalaniem górnym w krótkim czasie uzyskują maksymalną moc. Nowe porcje węgla dosypuje się do już rozpalonego paliwa. Czas pracy na jednym załadunku wynosi do 8-10 godzin, a sprawność takich kotłów dochodzi do 75%, chociaż spada znacznie, gdy kocioł pracuje z mocą mniejszą niż nominalna.

Kotły ze spalaniem górnym nie mają w zasadzie regulacji intensywności procesu spalania. Można jedynie zastosować np. miarkownik ciągu lub wentylator nadmuchowy, który dostosowuje ilość powietrza dostarczanego do spalania do temperatury wody w kotle. Im więcej jest powietrza, tym szybsze spalanie i w wyniku tego - intensywniejsze wydzielanie ciepła. Możliwości takiej regulacji są ograniczone, ponieważ jeśli paliwo stałe w kotle już się dopala, to używając miarkownika ciągu, można jedynie rozdmuchać żar.

opr.: Redakcja

Zdaniem eksperta

Wiele osób odkłada decyzję o remoncie z obawy nie tylko o koszty tego przedsięwzięcia, ale też czas jego trwania. Materiały schnące przez wiele godzin i przedłużające się prace wykończeniowe nierzadko zmuszają do spędzenia kolejnych dni poza domem czy mieszkaniem i pogłębiają frustrację spowodowaną niekomfortową sytuacją. A można wszystko zrobić w ciągu weekendu. Jak się przygotować i jak zralizować taki remont?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania